W Atenach pojawi się około 15 meczetów.

Posted: 07/04/2013 in Uncategorized

Władze Aten planują wybudować po jednym lub dwa meczety w każdej dzielnicy miasta. Tym sposobem w stolicy Grecji, gdzie póki co nie istnieje ani jeden meczet, może pojawić się rząd 15 muzułmańskich świątyń.

Jak oznajmił mer Aten Jorgos Kaminis, budowa centralnego meczetu w Atenach otwiera drogę do tego – pisze miejscowa gazeta „ethnos”.

„Wybudowanie centralnego meczetu pozwoli wnieść porządek do działalności miejsc modlitewnych, które teraz działają nieoficjalnie i wybudować po jednym-dwóch meczetów w każdej dzielnicy miasta.” – powiedział mer na posiedzeniu rady miejskiej.

Przy tym oznajmił, że ten problem był podjęty na niedawnym spotkaniu z ministrem edukacji.

Spory wokół wzniesienia meczetu w Atenach są prowadzone już od dawna. Na to nalegała mieszkająca w mieście wspólnota muzułmańska licząca ponad 300 000 osób. Jednak ostateczną decyzję władze podjęły dopiero na początku tego roku. Tymczasem wierzący ( muzułmanie ) są zmuszeni odbywać religijne obrzędy na ulicy i w nieprzystosowanych do tych celów pomieszczeniach.

Przeciw budowie meczetu wystąpił ( prawosławny ) metropolita Pireusu Serafim zwróciwszy się do Rady Państwowej – najwyższego administracyjnego organu i jednocześnie Najwyższego Administracyjnego Sądu Grecji – z potrzebą zatwierdzenia przez grecki parlament prawa o budowie meczetu jako „całkowicie sprzeczne z konstytucją”.

Już wiadomo że meczet będzie mieścić 350 osób zamiast planowanych 500. Koszt budowy ocenia się na co najmniej milion euro. Wzniesienia minaretu projekt nie przewiduje.

Źródła: www.ria.ru / www.islamnews.ru
Opracowanie: Cristero za: http://ndie.pl

Komentarze
  1. Jan pisze:

    Jeżeli Turcy oddadzą Grekom Hagia Sophia do celów religijnych i pozostałe świątynie (nierealne),to można rozmawiać,jeśli nie -żadnych meczetów.Szwajcaria postawiła im szlaban i jest spokój.Kosowo,Egipt,Syria,Nigeria-dość obłudy i pseudoekumenizmu..Dlaczego Cerkiew nie zajmuje nigdzie słyszalnego stanowiska w sprawie mordów i prześladowań chrześcijan?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s