Politycy Złotego Świtu w telewizji. Żydzi oburzeni.

Posted: 21/04/2013 in Uncategorized

hrisiGreccy Żydzi wyrażają swoje niezadowolenie z pojawiania się w programach telewizyjnych przedstawicieli nacjonalistycznej, legalnie działającej i demokratycznie wybranej partii Złoty Świt.

Centralna Rada Żydowskich Społeczności w Grecji wyraziła swoje obiekcje po tym, jak czterech polityków partii pojawiło się w popularnym talk-show.

W liście skierowanym do szefa grupy medialnej SKAI, Ioannisa Alafouzosa, Żydzi napisali, że pragną “wyrazić wielkie oburzenie na nadawanie audycji służących promocji i upowszechnianiu skrajnego rasizmu, negowania holocaustu i pokazujących zwolenników nazizmu w Grecji”. Żydzi napisali, iż “podkreślają, że instytucje publiczne, media czy sądownictwo mają obowiązek izolować ideologie, które prowadzą do ludobójstwa”, a za taką uważają oni grecki nacjonalizm reprezentowany przez Złoty Świt.

Według nich, wybrani przez obywateli do reprezentowania ich politycy, nie wpisujący się w główną linię ideologiczną liberalizmu, powinni być odizolowani, mieć zakaz publicznych wypowiedzi i nie powinni być zapraszani do mediów. To wszystko, oczywiście, w imię demokracji i wolności słowa, którą ta rzekomo zapewnia.

Wśród ideologii “prowadzących do ludobójstwa” nie wymieniono syjonizmu i zbrodniczych działań izraelskiego reżimu wobec ludzi na okupowanych terenach Palestyny. Europejscy nacjonaliści znani są z ostrej krytyki poczynań Izraela, za co są zwalczani przez przychylne syjonizmowi organizacje żydowskie działające w Europie.

Program, w którym gościli przedstawiciele Złotego Świtu został także skrytykowany przez ateński związek zawodowy dziennikarzy. Aktywiści przyjaznych syjonistom i mediom głównego nurtu organizacji zapowiedzieli rozpoczęcie kampanii na rzecz bojkotu produktów firm, które sponsorują programy, w których pojawiają się politycy Złotego Świtu. Nacisk żydowskich organizacji i ich sojuszników dał pierwsze efekty. Kilka dużych firm zapowiedziało monitorowanie gości odwiedzających sponsorowane przez nich programy.

Złoty Świt w zeszłym roku zdobył 18 miejsc w 300-osobowym greckim parlamencie i reprezentuje część obywateli Grecji, którym usta starają się zamknąć organizacje żydowskie. Ostatnie sondaże wskazują na poparcie sięgające 14-18 procent. Wzrost poparcia dla nacjonalistów niepokoi środowiska związane z establishmentem i żydowskimi grupami nacisku. Dlatego na sile przybierają akcje nakierowane na ograniczenie możliwości działania partii i jej zwolenników oraz nieustanne próby wykluczenia ich z debaty publicznej.

http://www.autonom.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s