Grecja: Nowostylny metropolita Serafin przeciwko neopogaństwu w politycznej szacie

Posted: 26/04/2013 in Uncategorized

W oświadczeniach prasowych z 22 i 23 kwietnia br. metropolita Pireusu Serafim przestrzegł wiernych prawosławnych przed wspieraniem greckiej partii politycznej „Złoty Świt” („Χρυσή Αυγή”), która, m.in. poprzez działalność parlamentarzystów Iliasa Kasidiarisa oraz Artemisa Matthaiopoulosa, propaguje neopogański ruch „New Age“.

W ocenie Metropolity, który podkreślił, że jego stanowisko wypływa wyłącznie z troski o życie duchowe wiernych, ugrupowanie polityczne wykorzystuje ideologię nacjonalistyczną do wskrzeszania neopogańskiego bałwochwalstwa, sięgającego korzeniami do politeizmu starożytnej Grecji. Eminencja zaznaczył, że nacjonalizm łączony z pierwotnymi kultami religijnymi i okultyzmem, wspólnie z odradzającym się islamem, nakierowany jest przeciwko orędziu chrześcijaństwa, które miłuje Boga i człowieka bez względu na rasę, pochodzenie, kolor skóry czy płeć. Te antychrześcijańskie kulty mają na celu ustanowienie lucyferycznego „nowego porządku świata”.

Eminencja zauważył, że działania partii „Złoty Świt”, skutkujące rozpadem chrześcijańskich wartości w życiu społecznym Grecji, można porównać zarówno do międzynarodowego ruchu syjonistycznego, stojącego w opozycji do tradycji judaizmu, jak i do ideologii Hitlera, w imię której dokonano masowej zagłady milionów istnień ludzkich, głównie Żydów.

Źródło:  Fb-PPE

Patrz również: Politycy Złotego Świtu w telewizji. Żydzi oburzeni.

Komentarze
  1. […] Za: https://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/04/26/grecja-nowostylny-metropolita-serafin-przeciwko-ne… […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s