Uzurpator władzy patriarszej – biskup Teofil, wziął udział w ekumenicznej konferencji w Kijowie.

Posted: 26/04/2013 in ekumenizm

III Kijowska Międzynarodowa Konferencja została otwarta na Ukrainie. Wziął w niej swój udział „patriarcha” Jerozolimy Teofil III, który na zlecenie światowego rządu zorganizował usunięcie kanonicznego patriarchy Jerozolimy Ireneusza, oraz kapłani z chrześcijańskich Kościołów, Muzułmanie i Żydzi z ponad 30 krajów świata.

Organizatorem spotkania był poseł A. Feldman. Ukriańską Cerkiew Prawosławną Patriarchatu Moskiewskiego reprezentował metropolita Antoni (Pakanicz).

Głównym tematem zebrania była wspólna walka z religijnym ekstremizmem. Uczestnicy zaproponowali przeróżne sposoby jak pokonać ten problem. Kapłan Nabil Chaddat (Jordania) przywołał jako przykład nowego papieża Franciszka, który według jego opinii „swym ludzkim zachowaniem nastawia pokojowo wszystkie religie”.

Po pół godzinie od rozpoczęcia się konferencji działacze z przeróżnych prawosławnych bractw przystąpili do pikiety przeciwko ekumenizmowi i rozwiesili przed wejściem plakat z napisem: „Błogosławiony mąż który nie idzie na zebranie złoczyńców (Ps 1,1)”, oraz z hasłem „Ekumeniczne zebrania prowadzą cały naród pod władzę antychrysta”. Na samych plakatach były widoczne przekreślone portrety łże-patriarchy Jerozolimy Teofila.

Jeden z organizatorów pikiety Walentin Łukjanik zakomunikował, że przedstawiciele Cerkwi prawosławnej powinni powstrzymać się od uczestnictwa w ekumenicznej konferencji, tym bardziej, że prawosławni obecnie mają okres Wielkiego Postu.

„Wierzący uważają, że Święta kanoniczna Cerkiew posiada pełnię Chrystusowej nauki i nie potrzebuje szukać prawdziwej drogi rozwoju społeczności wraz innowiercami i heretykami. A tego typu konferencje są przygotowaniem ku stworzeniu jednej religii dla jedynego rządu antychrysta, co zostało ukazane w proroctwie Apostoła Jana Teologa” – powiedział Walentin Łukjanik.

Źródło: internetsobor.org Tłum. PP

Poniżej nagranie z wystąpieniem Walentina Borysowicza Łukjanika, którego miałem okazję poznać osobiście kilka lat temu w Kijowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s