Satanosławie nadchodzi…

Posted: 12/05/2013 in sergiaństwo

Na miejsce pustej ewangelii głoszonej przez sergiańskich adeptów wkracza krzywosławie…

Zmieszanie elementów prawosławnego chrześcijaństwa z przeciwną nauce i prawidłowemu pojmowaniu Chrześcijaństwa demonologią przejawia się między innymi w takich „prawosławnych” rock-festiwalach jak ANTYPASCHA 2013.

Festiwal ten o zgrozo jest organizowany przez Synodalny Wydział ds współdziałania Cerkwi i społeczeństwa, oraz Komisję Misyjną przy Radzie diecezji moskiewskiej Patriarchatu Moskiewskiego Sowieckiego.

Goście honorowi festiwalu: protoierej Wsiewołod Czaplin, ihumen Sergiej Rybko, hieromnich Dimirtij Pierszin i protodiakon Andrej Kurajew.

Strona internetowa festiwalu: http://antipaskha.ru

Komentarze
 1. p.m.g pisze:

  Z innej beczki, patrze, że słabnie popularność Partyzanta. A więc moja rada, daj jakiś artykuł o majątkach duchownych PAKPu albo „okołocerkiewnych” jak TW Izydor , gwarantuje że liczba odwiedzających i komentujących wzrośnie kilkunastokrotnie 😀

 2. no pisze:

  Co to za symbol który pokazuje kobieta w środku?

 3. waniaburaczok pisze:

  Też mnie to razi, i raczej nigdy nie będę takiej muzyki, poza tym zlatuje zachodnią metodologią, ALE jeśli choc jednej duszy to pomoże to nie mam nic przeciwko. Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje zamiłowania i swój sposób odbierania świata

  • Znam taką historię pewnego kapłana w RCP MP, który w Petersburgu założył prawosławną młodzieżową grupę pro rockową.
   Chciał on przez to tak jak i Ty prowadzić misję…
   Ale.. jego duszyczki zaczęły popełniać samobójstwa…

   Muzyka rockowa jest tworem demonicznym i mającym na celu zniszczenie harmonii ludzkiej duszy. Nie bez powodów muzyka rockowa ma szczególne poparcie lóż masońskich.
   O tym w Internecie bez liku informacji.

  • czytelnik pisze:

   Polecam poczytać o muzyce rockowej, jeśli choć jednej duszy to pomoże 🙂
   http://monasterujkowice.pl/articles.php?a=1

 4. waniaburaczok pisze:

  Apostoł Paweł też był wszystkim dla wszystkich: dla Żydów Żydem dla Hellenów – Hellenem, każdemu głosił Ewangelie w odpowiedni dla niego sposób. Kiedyś komuś nie podobało się burzliwe zachowanie młodych Arabów w Wielką Sobotę w Jerozolimie…

  • Czy Apostoł Paweł wchodząc do świątyń pogańskich Hellenów uczestniczył wraz z nimi w ich rytualnych orgiach i składaniu ofiary bożkom? Czy Apostoł Paweł nie osądził żydostwo (obyczaje żydowskie) wraz z resztą Soboru Apostołów?

  • no pisze:

   PP ma rację, problem leży u samych postaw, ludzie uważają błędnie, że trzeba UPODOBNIĆ się do ludzi z danej grupy aby ich ewangelizować.

   • Chrystofor pisze:

    Co racja to racja. Poza tym taka muzyka prowadzi do desakralizacji, zaciera się sfera boża i ludzka. Następstwem tego jest to, że człowiek zaczyna siebie stawiać w miejscu Boga. Żyję między takimi ludźmi i zdążyłem zaobserwować, że z czasem traktują nawet samą Liturgię jako „spotkanko” i nic więcej.

    Następnie zaciera się pojęcie czystości i grzechu. To, co dotychczas było grzechem, zaczyna być postrzegane jako dobre. No a co jest dalej, to już można sobie przewidzieć.

    @No, Broszurka dla prawdziwych katolików czeka:)

 5. Waldi pisze:

  taka muzyka to ma pozytywny wplyw na ludzi 🙂

 6. Leopatriot pisze:

  Ten ,,kapłański gest błogosławieństwa” jakis podobny do satanistycznego znaku :-P. Poza tym na waszej stronie znalazł się artykuł o ,,okatoliczaniu wiernych w Rosji” . Najpierw wasz Patriarcha wyciąga niby rekę do polskich katolików wystosowują list w którym pisze o ..rzetelnych komisjach ”badających sporne obszary historii ,(chodziło o Katyń czy Smolensk ?) a jednocześnie najeżacie się na wpływy katolicyzmu. Albo bedziemy sie szanować i konkurując uczciwie w zdobywaniu dusz razem przeciwstawiać sie nihilizmowi i islamowi. Albo zginiecie w swoim zarozumialstwie . Szanuję was , ale pewnych zachowań nie mogę zaakceptować . Pozdrawiam.

  • „bedziemy sie szanować i konkurując uczciwie w zdobywaniu dusz”

   Jakich dusz? Bo chyba w takim wymiarze jaki przedstawiasz nie ma mowy o konwersji z katolicyzmu na prawosławie?

   Czy aby świadczyć przeciwko islamowi i nieść pokój światu trzeba brać od razu ślub?

   • Chrystofor pisze:

    Myślę, że chodzi o to, by nie żreć się między sobą, a zwrócić uwagę na bardziej niebezpieczny problem, jakim jest nadciągający islamizm

 7. leopatriot pisze:

  ,,,,Myślę, że chodzi o to, by nie żreć się między sobą, a zwrócić uwagę na bardziej niebezpieczny problem, jakim jest nadciągający islamizm”’ – ogólnie to tak właśnie myslę. Dziękuję Chrystofor 🙂 .Co do tej konwersji z katolicyzmu na prawosławie i odwrotnie- może to zabrzmi heretycko ale to się działo , dzieje i bedzie sie dziać. Np. zakochują się w sobie ludzie róznych odłamów chrześcijaństwa i zmienia wiarę podobno to które bardziej kocha 🙂 . a tak bardziej poważnie. Mam dzieci , wychowuję je na katolików ale hipotetycznie- sto razy wolę jako katolik by przeszły ma prawosławie niż islam czy moralny,obecnie modny nihilizm.
  Aż tak wiele nas nie dzieli. JP II chciał zbliżenia naszych Kościołów, ale to patriarchowie rosyjskiej cerkwi sprzeciwiali się temu. Albo nasze kościoły bedą współdziałać , albo skorzystają na niezgodzie nasi wspólni wrogowie. Nie mówie tu o sztucznej jedności bo różnice są i bedą, ale o dobrej woli we współdziałaniu.

 8. Chrystofor pisze:

  Nie chcę krytykować papieża, ale Asyżu czepiają się wszyscy tradycyjni katolicy. Benedykt XVI zorganizował Asyż lepiej. W ogóle myślę, że Benedykt więcej zrobił dla pojednania z prawosławiem będąc tradsem niż bł. Jan Paweł II będąc nastawionym ekumenicznie.

  Jedyne co stoi na przeszkodzie prawosławno-katolickiej, to grzechy ludzkie. Schizma była dziełem ludzi grzesznych, późniejsza niechęć tez. I tym się pocieszam.

  Myślę że połączy nas znowu dopiero Chrystus na koniec świata, ludzki ekumenizm pełny grzechów nie przyniesie owocu. Tym bardziej, że dla ekumenizmu łamie się prawdy swej wiary, czyli niejako oszukuje się Boga

  • Podpis pisze:

   „Nie chcę krytykować papieża, ale Asyżu czepiają się wszyscy tradycyjni katolicy.” Chyba jako nieomylnego to nawet nie możesz, bo bieda KK jak ich głowa się myli.

   „Jedyne co stoi na przeszkodzie prawosławno-katolickiej, to grzechy ludzkie. Schizma była dziełem ludzi grzesznych, późniejsza niechęć tez. I tym się pocieszam.” Ja myślę, że dogmaty. Bo nie wyobrażam sobie udawania, że aż tyle i takich różnic jakie dzielą KK i prawosławie da się nie zauważyć. Albo te wszystkie czyśćce, indulgencje, papież i jego nieomylność itd zostaną odrzucone i KK przyjmie dogmaty prawosławia, albo odwrotnie – uznane i prawosławie przyjmie religię rzymsko-katolicką. Wzięcie tego „pół na pół” lub modyfikowanie, jakieś sztuczne łączenie nie stworzy nowej religii tylko sektę wierzącą w ideę, że udało się połączyć obie religie, w której żadna nie zachowała czystości dogmatycznej, tylko przyjęli po trochu z obu religii. Ciekawe czy wtedy zacznie się szukanie pojednania z protestantami, a potem nawet anglikanami.

   • Chrystofor pisze:

    Też uważam, że takie pół na pół do niczego nie prowadzi. A różnice dogmatyczne wynikają z ludzkich słabości. Bez grzechu wciąż bylibyśmy jednością.

    Asyż nie podchodzi pod nieomylność papieską, można więc go krytykować do woli. Ja po prostu nie lubię krytykować kogoś, o kim wiem że jest mądrzejszy ode mnie.

    W całej historii były raptem dwa przypadki zastosowania nieomylności papieskiej, więc prosiłbym nie rozszerzać tego na wszystko, co związane jest z papieżem.

 9. leopatriot pisze:

  No nie wiem. Moze zamiast tworzyc z dwóch wiar jedną po prostu współistniejmy obok siebie. Będą konwersje. Któraś z wiar pewnie okaze się skuteczniejsza. Ale lepsze to niż przechodzenie Chrzescijan na islam albo nihilizm moralny . Wiem ze się powtarzam , ale tak to widzę.Konkurujmy, ale bez wrogości. Dopóki istnieje świat to ludzie bedą grzeszni i oba Kościoły będą mieć sporo pracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s