ZAGADKA (rozwązana!)

Posted: 24/05/2013 in konkursy i zagadki

Konkurs dla bystrych osób. Kto zgadnie, który z tych czterech panów jest metropolitą-ekumenistą należącym do Patriarchatu Konstantynopolitańskiego.

Osobie która jako pierwsza poda imię i tytuł prawosławnego hierarchy znajdującego się na tym zdjęciu, wyślemy wydany w formie papierowej akatyst wraz z nabożeństwem do św. arcypasterza Jana Maksymowicza, oraz dyplom gratulacyjny od Redakcji.

(rozstrzygnięcie i ujawnienie zwycięzcy/czyni konkursu w sobotę 25 maja)

Komentarze
 1. Podpis pisze:

  metropolita Emanuel, metropolita Galii. drugi od prawej, pan w garniturze.

  • Mamy zwycięzcę. 🙂

   Przyznam, że rywalizacja była duża i już kilka minut po zamieszczeniu wpisu pojawiły się pierwsze prawidłowe odpowiedzi.

   Na Pański adres E-mail została wysłana odpowiedź z prośbą o podanie danych dla przesłania nagrody. W paczce znajdzie Pan również coś słodkiego. 🙂

   DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ ZA LICZNIE NADESŁANE E-MAILE OD INNYCH OSÓB, KTÓRE PODAŁY RÓWNIEŻ TYLKO PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI.

 2. artiemii pisze:

  metropolita Galicji Emanuel – ten pan w garniturze

 3. artiemii pisze:

  Митрополит Галльский Эммануил

 4. Miki pisze:

  niemożliwe jaja sobie robicie

  • qw pisze:

   Władyka Jeremiasz taką kieckę by założył?

   • Jerk pisze:

    Ty qw chyba ślepy jesteś i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.. Abp Jeremiasz jest Metropolitą z Patriarchatu Konstantynopolitańskiego??? A fakt, że ciut okularami i brodą podobny.

 5. Michail pisze:

  Napisz czytelnie szanowny PP, że jeden ze świeckich, którzy są na tym zdjęciu, później został prawosławnym biskupem. Po co te niedopowiedzenia? Takim artykułem sugerujesz, że albo biskup ubiera się po rzymsku, albo jest w świeckich szatach. Pudło, bp. John nie był jeszcze ani mnichem, ani kapłanem kiedy to zdjęcie było robione.

  • PUDŁO… tym razem nie moje
   Zdjęcie to było zrobione kilka dni temu. A będący na nim hierarcha już od dawna jest mnichem i metropolitą.
   Nie jest to żadna prowokacja, ani nawet photoshop, a jedynie gorzka prawda o filokatolickich pseudo arcypasterzach, którzy grają pierwsze skrzypce w Cerkwi Konstantynopolitańskiej.

   • no pisze:

    Nie wiedziałem, że katolicyzm sam w sobie jest be, człowiek uczy się całe życie 😉

   • no i masz mnie 😉
    Tak na marginesie dobrze by znać terminologię używaną przez prawosławnych chrześcijan względem członków KRK. Nigdzie chyba jak dotąd nie była ona publikowana. Zrobię o tym oddzielny wpis, aby było wszystko jasne.

 6. Chrystofor pisze:

  to który to w końcu? Raczej nie obstawiałbym tego po prawej, bo ma strój kardynalski, typowy dla KK. Ja typuję tego, który przemawia-jego szaty są katolickopodobne, ale po uważnym przyjrzeniu się stwierdzam że nie są katolickie

 7. Marian pisze:

  Chodzi o 2-go od prawej. To metropolita Emmanuel (Adamakis) z patriarchatu Konstantynopola, metropolita Francji. A prywatnie,jak widać wielbiciel gilette i garniturów.

 8. arbiter pisze:

  Szanowni ekscytanci,
  z uwagi na specyficzne uwarunkowania prawne w Turcji, duchowni Patriarchatu Ekumenicznego Konstantynopola pokazują się w miejscach publicznych w świeckim ubraniu. Prawo do publicznego występowania w stroju duchownym ma tylko patriarcha. Wprawdzie, jak widać, nie wszyscy temu prawu się poddają, ale z drugiej strony Patriarchat dmucha na czasami na zimne i woli nie drażnić Turków. Hierarchowie Patr. Ekum. pokazują się więc w miejscach publicznych pod krawatem, żeby nie zaszkodzić patriarsze i całemu Patriarchatowi. Na terenie Fanaru przebierają się i przed patriarchą oraz oczywiście w cerkwi katedralnej św. Jerzego pojawiają się normalnie odziani (w rasach itp.).
  Łatwo się niektórym zagranicznym (niebędącym tureckimi obywatelami) duchownym „popisywać” paradowaniem w rasie po tureckich ulicach (Rosjanie, Grecy), ale nawet sobie nie zdają sprawy, na jakie szykany skazują w ten sposób np. patriarchę: wzywa go np. minister spraw wewnętrznych i opiernicza niczym jakiegoś stróża z cmentarza.
  Tania sensacja w danym przypadku świadczy o zaściankowości autora i komentatorów.
  Ale autor tego „konkursu dla śmichu-chichu” zaraz będzie tu wyjeżdżał z tekstami o wstydzeniu się rasy itp., potwierdzając w ten sposób zarzut zaściankowości.
  Chapeu bas dla Metropolity Francji Emmanuela!

  • Mówi się, że diabeł zawsze mówi połowę prawdy z domieszką jadowitego kłamstwa.
   Prawdą jest, że w Turcji jest zakaz pokazywania się publicznie w podrjasniku (zakaz ten nie dotyczy patriarchy Bartka).
   ALE… tylko publicznie, tzn. na ulicy w środkach komunikacji itp. W zamkniętych pomieszczeniach takich jak choćby patriarchatu zakaz ten nie obowiązuje. Zakaz ten nie dotyczy hierarchów nie należących do jurysdykcji Patriarchatu Konstantynopolitańskiego. Tak więc, nie wiem skąd arbiter ma takie rewelacje odnośnie tego, że za zachowanie innych patriarchę „opiernicza” minister spraw zagranicznych 🙂
   Proszę zobaczyć ile jest zdjęć kapłanów, mnichów i biskupów, którzy swobodnie wchodzą w podrjasnikach do Hagi Sophii (strzeżonego muzeum!).

   Powracając jeszcze do wspomnianego metropolity należy dodać, że zdjęcie to zostało zapożyczone przeze mnie z greckiej prawosławnej strony internetowej. Gdzie sami Grecy wyrażają swoje zgorszenie takim zachowaniem się tegoż hierarchy.
   Poniżej ta sama sala i ta sama konferencja. Tym razem zdjęcie zrobione z miejsca, gdzie obok siedzi metr. Emanuel. Dziwne 🙂 czemu tylu duchownych ma podrjasniki, a Emanuel swego zapomniał.

   Istnieje już cały album, jak to owy metropolita paraduje w świeckim ubraniu i to nie tylko w Turcji.
   Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z różnych miejsc świata:

   Genewa 2009 r.:

   Rzym 2010 r. (ci po bokach to też prawosławno-ekumeniczny kler):

   Budapeszt:

    

   Jakby ktoś chciał powiesić na ścianie…
   http://www.google.com/hostednews/epa/media/ALeqM5hIZEnrJYlpKpW31MFrqFvUO8E6dA?size=l

   Poniżej inne „sławetne” zdjęcia tegoż hierarchy:

 9. nick pisze:

  Emmanuel Adamakis

 10. mm pisze:

  Arcybiskup Francji Emmanuel, drugi z prawej. W Turcji (Konstantynopolitański Patriarchat) mało który biskup może się publicznie pokazywać w sutannie, ponieważ może się to zakończyć dla niego bardzo źle.

 11. Tami pisze:

  Moim zdaniem chodzi o jegomościa siedzącego przy stole (drugi z lewej z bródką).

 12. młody pisze:

  A tak z ciekawości, to kim jest przemawiający jegomość z brodą? Bo szczerze mówiąc, to pierwszy katolicki biskup, którego widziałem z tak długim zarostem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s