Patriarcha Bartłomiej, diakon Kurajew i włoska masoneria

Posted: 19/08/2013 in syjonizm

Kilka dni temu, na swym blogu diakon Andrej Kurajew napisał:

„Zabawne, w maju bieżącego roku w Rumunii zaproponowano mi wstąpić do masońskiej loży. Agitator (emerytowany rumuński generał) pokazał mi swoje fotografie, gdzie jest wraz z patriarchą Bartłomiejem i Licio Gelli (włoska loża P-2)”.

O powiązaniach konstantynopolitańskiego patriarchy z masonerią nie trudno się domyślać. Według części atoskich mnichów patriarcha Bartłomiej, nie tyle co należy lecz posiada własną lożę masońską o nazwie „HAN” (gr. ΧΑΝ).

Włoska loża Propaganda Due (Propaganda Dwa) jest nielegalną paramasońską lożą, zwana w skrócie P-2. Jej dawna nazwa Propaganda Massonica. Organizacja założona i kierowana przez Licio Gelli. Nazwana loża, narodziła się i rozwinęła w środowisku największej wspólnoty masońskiej istniejącej we Włoszech: Wielkiego Wschodu Włoch Palazzo Giustiniani. Na jej czele przez wiele lar stał Licio Gelli, organizator zbrojnej „władzy równoległej”, która miałaby „interweniować”, gdyby do władzy doszli we Włoszech komuniści. Organizacja ta razem z Lożą Monte Carlo należała do powojennego podziemia faszystowskiego we Włoszech. Początkowo była częścią Wielkiego Wschodu Włoch, ale w 1974 roku została wyrzucona z organizacji. P-2 była związana z mafią, terroryzmem i międzynarodowym handlem borni. Poza Włochami aktywna była również w krajach Ameryki Łacińskiej.

-PP

Komentarze
 1. starik pisze:

  zabawne bo dziś na Grabarce Bp Jerzy bardzo mocno w swym kazaniu zaczepił tematu ekologii i wypowiedź była w stylu patr Bartłomieja… tak jakby nie było ważniejszych spraw dla prawosławia i chrześcijaństwa

 2. anyvip pisze:

  O tym,że p.Bartłomiej jest masonem nie powinno być najmniejszych wątpliwości.Masonami byli wszyscy patriarchowie Konstantynopola co najmniej od czasów p.Melecjusza czyli od 1921r. W innych Cerkwiach jest podobnie.Po przejęciu władzy nie można postawić kogoś innego,nie z ich sfery wpływów.Ta pajęczyna coraz bardziej się rozrasta. Kurajew pisze „Он говорил, что всех преуспевающих в учебе студентов приглашали вступить в масонскую ложу и обещали быструю и успешную карьеру.”To prawda,tak jest na wszystkich uczelniach teologicznych,w tym również greckich, w Atenach i Tesalonikach, o czym słyszałem od samych studentów.Bp Jerzy w swym kazaniu odniósł się również do demiurga, używając tego słowa jako synonim Boga,wyższej siły stwórczej(ostatnie minuty kazania).Jak dla mnie nie ma w tym nic zabawnego,dla nich masonów również, to nie jest zabawa,to się dzieje naprawdę.

  • O tym,że p.Bartłomiej jest masonem nie powinno być najmniejszych wątpliwości.

   Bartłomiej zapewne jest masonem, ale jak dotąd nie posiadamy co do tego niezbitego dowodu… Powyższe świadectwa to jedynie „owoce” po których rozpoznajemy wilków w owczych skórach.

 3. pop3 pisze:

  A skąd mamy mieć pewność, że starostylni nie są masonami? Może to są wilki w owczej skórze. Może celowo starają się wprowadzać zamęt itp. W dzisiejszych czasach trudno komukolwiek zaufać, trzeba być rozważnym by nie zbłądzić.

  • Chrystus dał nam radę jak mamy rozpoznawać wewnętrznych wrogów Cerkwi – wilków w owczej skórze. Nie po ich słowach, lecz po czynach, – owocach.
   Cóż dla masonerii z takiego hierarchy, który tylko sobie jest masonem, a nie wypełnia ich planu rozłożenia Cerkwi.
   Zamęt wprowadzają nowatorzy, a nie ci co chcą żyć tak jak żyli i wierzyli niezmiennie nasi przodkowie.
   Całe życie może zlecieć na niepewności i obawach. Czy warto?

 4. Panie Uri,
  Dziękuję za uwagi, tekst poprawiony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s