Propaganda ekumenizmu – tym razem reklamy w TV

Posted: 20/08/2013 in ekumenizm

W Macedonii pojawiła się nowa telewizyjna kampania chrześcijańsko-muzułmańskiej synkretycznej reklamy. Wspólnie przed kamerami prowadzą swe modły wraz z swymi wyznawcami, muzułmański  imam i prawosławny duchowny.

Poprzez środki masowego przekazu na siłę wpaja się ludziom „istnienie” „jedności” i „wiary” w jednego Boga.

Myślę, że za kilka lat nowe pokolenia prawosławnych chrześcijan, poddawane teraz ogłupianiu nie tylko w szkole, na ulicy, w TV, ale również w… swych cerkwiach, staną się w przeważającej większości zagorzałymi wyznawcami religii ekumenizmu. Ze sporadycznymi przejawami takiej postawy przyszło mi się już spotkać osobiście.

Dla takich osób wewnątrzcerkiewny przejaw antyekumenicznej postawy w ich Cerkwi, to tylko margines, nic nie znacząca mniejszość, która i tak jest przecież nieodrębną częścią większości. Coś na wzór tak krytykowanego przez nich ekumenizmu… jedność w różnorodności. Wierz sobie jak chcesz, ważne abyś był razem z nami i tym samym, choć i nieświadomie, tworzył przyszły Kościół Antychrysta.
-PP

.

.

.

Komentarze
  1. starik pisze:

    Ohyda spustoszenia. Synowie ciemności z prawiesławnymi…. Niezła bujda na resorach dla naiwnych. Ktoś by uwierzył 🙂 w sielankę jakna tym propagandowymfilmie… Nawet małe dzieci nie uwierzą że można modlić się z hołoworiezami… A ci co biorą udział w takich przedsięwzięciach to chrystoprodatieli , może Bóg im wybaczy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s