Film o prepodobnym Gabrielu Urgebadze, saloicie z Tbilisi.

Posted: 03/09/2013 in polecane filmy

Film o świętym prepodobnym Gabrielu Urgebadze, saloicie z Tbilisi. Ciekawe dwa epizody z jego życia. Po tym, jak ojciec Gabriel zniszczył portret Lenina, miejscowa hierarchia (sergiańska) zabroniła wpuszczać go do cerkwi i odłączyła od Św. Eucharystii. Arcypasterze zamiast sami pokazać dla narodu prawdziwy stosunek względem ateizmu i bezbożnej władzy sami stali się ze sług Bożych sługami satanistycznej władzy.

Polecam zapoznać się z króciutkim tematycznym zbiorem duchowych pouczeń ojca Gabriela (patrz: str.143-159)

Niektóre z nich:

„Ojca duchowego [inaczej spowiednik -red.PP] należy wybierać według swej woli, wybrawszy słuchać się. Lecz jeśli ojciec duchowy uczy herezji – uciekaj od niego, niczym od ognia”.

Mnich, niczym lew ryczący, powinien bronić Prawosławia.
Mnich powinien wykonywać prace fizyczne, inaczej będzie wpadać w unynije [duchową rozpacz -red.PP] i się nie zbawi. Dobry mnich i jedną prosforką jest syty.

O WIERZE
Twoje doświadczenia (trudności) z powodu niewiary. Proś u Boga przebaczenia i pokrzepienia wiary.
Wiara – to talent, dany przez Boga.
Ten kto żyje bez wiary w Boga i bez Cerkwi, wszystko jedno (on) bluźnierca.
Gdy przy tobie urągają twoją wiarę i ty milczysz – tyś gorszy niż ten bluźnierca.
Dziękuj Bogu za to, że ty urodziłeś się prawosławnym. Bądź twardym w wierze, nie poddawaj się pokusom i nie zajmuj się tym, zbawią się czy też nie ludzie innego wyznania. To nie nasza sprawa. Bóg jest miłosierny.
Lepiej po stokroć być rozpustnikiem, aniżeli heretykiem.
Ekumenizm – nadherezja.
Gdy jest koniecznym bronić wiarę i ty tego nie czynisz, twa dusza ginie; a jeśli zginiesz, broniąc wiarę – trafisz do Królestwa Niebieskiego.
Cerkiew Prawosławna – to statek, płynący po wzburzonym oceanie. My, prawosławni, znajdujemy się na tym statku, a ludzie innych wyznań płyną sami.

O KOŃCU ŚWIATA (wzięte z wiadomości.ujkowice.pl)
Zapamiętaj: Chrystus – Jeden, drugiego nie będzie. Kiedy nastaną czasy ostateczne, nie patrzcie na niebo, ponieważ możecie zostać zwiedzeni cudami, które tam będą dziać się; dacie się zwieść i zginiecie. Zwolennicy antychrysta będą chodzić rozebrani, natomiast chrześcijanie będą się przyzwoicie ubierać. Zgodnie z kanonami Cerkwi kobieta nie powinna ubierać się jak mężczyzna. Ubranie, które nosi człowiek, świadczy o jego duchowej kondycji.
Diabeł dysponuje 666 pułapkami. W czasach antychrysta ludzie będą oczekiwać zbawienia z kosmosu. A to będzie największym podstępem diabła, ponieważ ludzkość będzie zabiegać o pomoc u istot pozaziemskich, nie zdając sobie sprawy, że są one w rzeczywistości demonami.
Starzec mówił dalej: „Będą transmisje telewizyjne o walce świętych proroków Henocha i Eliasza z antychrystem. Kiedy Iwierska Ikona Przenajświętszej Bogurodzicy zdecyduje się porzucić Atos, wtedy zaczną bić dzwony, cerkwie w widzialny sposób na pożegnanie oddadzą Jej cześć. To wszystko będzie pokazane w telewizji. Tak wielkie będzie Boże Miłosierdzie”. – kontynuował starzec.
„Nadejdą czasy, kiedy ludzie będą uciekać w góry. Ale w pojedynkę nie uciekajcie… Uciekajcie do lasów i w góry małymi grupkami.
Dla chrześcijan największym cierpieniem będzie to, że sami ujdą w ostępy leśne, a ich bliscy przyjmą znamię antychrysta. Towary, na których widnieje pieczęć antychrysta, nie mogą uczynić wam szkody. To jeszcze nie jest właściwa pieczęć. Trzeba odmówić nad nimi modlitwę „Ojcze nasz”, przeżegnać je i pokropić święconą wodą, aby w ten sposób oświęcić wszelkie pożywienie.”
„Jeśli ukradniesz, to naruszysz jedno z dziesięciu przykazań. Kto tak będzie postępował, to ostetecznie i tak przyjmie pieczęć antychrysta. Człowiek Wiary będzie pokładał nadzieję w Bogu. A nasz Władca w czasach ostatecznych uczyni takie cuda dla swojego ludu, że nawet jeden listek z drzewa wystarczy na miesięczne wyżywienie. I ziemia nie poskąpi, przeżegnasz ją, a ona da ci chleba.
Nie obawiajcie się, najważniejsze, by nie przyjąć pieczęci antychrysta na prawą rękę lub na czoło. Nie jedzcie chleba od człowieka, który przyjął pieczęć antychrysta. W czasach ostatecznych zwolennicy antychrysta będą chodzić do cerkwi, będą się chrzcić i głosić Ewangelię. Ale nie wierzcie tym, którzy nie będą czynić dobrych uczynków [uczynkiem złym – samym w sobie, będzie przyjęcie liczby bestii] . Tylko po owocach można poznać prawdziwego chrześcijanina.
Prawdziwa Wiara przebywa w sercu, a nie w rozumie. Za antychrystem pójdzie ten, kto będzie miał Wiarę rozumu, a kto będzie miał Wiarę serca, ten rozpozna antychrysta.
Obecnie zaczynają się doniosłe wydarzenia. Takiego zagrożenia nie było na ziemi od czasu stworzenia świata. To już ostatnie (takie niebezpieczeństwo) … Wyobraźcie sobie matkę np. pięciorga dzieci: jak ma je ona wykarmić, nie przyjąwszy pieczęci antychrysta? Teraz widzicie, jakie zasadzki antychryst zastawia na ludzi. Na początku będzie to dobrowolne, ale kiedy antychryst zasiądzie na tronie i stanie się władcą świata, to będzie zmuszać wszystkich do przyjęcia tej pieczęci. Tych, którzy odmówią, ogłoszą zdrajcami. Wtedy trzeba będzie uciekać do lasu, w grupach, po dziesięć, piętnaście osób. Ale w pojedynkę lub we dwójkę nie wyruszajcie, bo nie zbawicie się… Będzie was chronił Duch Święty. Nigdy nie traćcie nadziei. Bóg obdarzy was mądrością, jak macie postąpić.
W czasach ostatecznych ludzi uratuje miłość, pokora i dobroć. Dobro otworzy bramy Raju, pokora wprowadzi do Raju, a miłość ukaże Boga.

.

Komentarze
 1. brak pisze:

  Czytałem, co jeden starzec, co jedna batiuszka, mówią o znamieniu w sposób odmienny jedni upatrują sposób myślenia, inni chip, trzeci jeszcze coś innego. Bardzo nie spójni są.

 2. brak pisze:

  Tych chociażby co są na stronie monasteru ujkowice – wiadomości ze świata.

 3. brak pisze:

  Cyta: „Nie obawiajcie się, najważniejsze, by nie przyjąć pieczęci antychrysta na prawą rękę lub na czoło. ”

  Pytanie, czym jest pieczęć ?

 4. brak pisze:

  Normalny wierny nie ma dostępu od ręki do pism które omawiają różne tematy w sposób „globalny” Dlatego się pytam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s