Kopernik się pomylił? WIDEO

Posted: 03/09/2013 in świat

Jeśli uważasz, że teoria obrotu Ziemi wokół Słońca – to absolutnie udowodniony fakt, to jesteś niestety w błędzie. W tej teorii jest tyle nieścisłości, że od dawna powinna znaleźć się na tej samej półce co teoria Darwina o pochodzeniu człowieka od małpy.

Gdy przeczyta się tytuł tego artykułu ciśnie na usta słowo herezja. Czyżby Kopernik się mylił i wszechświat oparty nie na geocentryzmie a heliocentryzmie jest błędny? Kiedyś wydawało się, że Ziemia to płaski dysk spoczywający na kilku krokodylach i ówcześni naukowcy nie dopuszczali teorii, że Ziemia może być sferą. Słońce nie jest centrum galaktyki a Ziemia nie obraca się wokół Słońca tylko właśnie wokół centralnego punktu galaktyki i nie ma orbity kołowej tylko spiralną.

W szkole wmawia nam się, że Słońce jest jakimś stacjonarnym obiektem, wokół którego odbywa się cała akcja na nieboskłonie. Nic bardziej mylnego to tak jakby jedno błędne założenie zastąpić drugim. Co z tego, że wyzwoliliśmy się od myślenia, że Ziemia jest centrum wszechświata skoro jedno bolesne uproszczenie zastępuje kolejne? Od przewrotu kopernikańskiego wiemy, że Ziemia obiega Słońce. To jest oczywiście prawda, ale tylko do pewnego stopnia.

Nie wiadomo skąd wzięło się to uproszczenie jakoby Układ Słoneczny był bytem wyciągniętym poza galaktykę. Przecież nikt nie ukrywa tego, że tak nie jest. Cały nasz system planetarny wraz ze Słońcem porusza się względem środka galaktyki Drogi Mlecznej. Ruch ten odbywa się ciągle a warunki w przestrzeni międzygwiezdnej są zmienne. Jesteśmy, zatem w ruchu wewnątrz galaktyki a na dodatek w naszym układzie.

Oznacza to, że Ziemia porusza się po orbicie kołowej, ale tylko względem Słońca, bo już względem środka galaktyki nasza planeta i wszystkie inne poruszają się w linii spirali. Gdy zdamy sobie z tego sprawę dociera do nas fundamentalna zmiana w spojrzeniu na naszą pozycję w przestrzeni kosmicznej. Odkrycie, że planety takie jak Ziemia poruszają się po spiralnych orbitach powoduje też dodatkowe pytania o to, dlaczego świat cząstek subatomowych tak bardzo przypomina ruch w skali makro. Można wręcz powiedzieć, że ruch planet względem gwiazd i ich ruch względem galaktyki jest odzwierciedleniem ruchu elektronów w atomie.

Zadziwiająco wygląda też to, że spirala jest przecież formą istnienia kwasu dezoksyrybonukleinowego zwanego też DNA. Pytanie, czy to kolejny przypadek, czy natura poprzez  zorganizowanie zjawisk w skali mikro i w skali makro chce nam wskazać jakieś istotne prawidła, co do funkcjonowania wszechświata? Znamy przecież formy galaktyk spiralnych jest też spiralny kształt ułożenia włosów na naszych głowach. Wygląda na to, że spirala jest jakąś formą pierwotną, co da się częściowo zweryfikować za pomocą tak zwanej świętej geometrii. Aż dziw bierze, że ludzkość nie zgłębia tego zagadnienia tylko zadowala się prymitywnym uproszczeniem zakładającym, że Słońce jest centrum czegokolwiek więcej niż tylko swojego układu planetarnego.

Źródło: innemedium.pl
.

.

Komentarze
 1. krzysiek000 pisze:

  Zgadza się, jeżeli przyjmiemy układ Ziemia – Droga Mleczna, to wyjdzie, że Ziemia porusza się po torze spiralnym. Jednak to nie jest jedyna możliwość.
  Jak już powiedzieliście, przyjmując Słońce za środek układu, okaże się, że Ziemia wykonuje ruch eliptyczny. I w tym konkretnym przypadku Kopernik miał rację. Dodatkowo w czasach w których żył astronomia nie była tak rozbudowana jak obecnie, bo sądzono, że poza sześcioma planetami, Księżycem, Słońcem, oraz nieruchomymi gwiazdami, będącymi granicą świata, nic więcej nie ma. Z tego też powodu pozostało mu stwierdzenie, że to Słońce jest w centrum wszechświata, co również nie jest prawdą.
  Ale układów we wszechświecie może być nieskończenie wiele. Zawsze można odnieść ruch Ziemi względem np. centrum wszechświata (o ile nie jest on nieskończony), czy innych gwiazd. Wówczas ruch Ziemi okazałby się kompletnie innym torem.

 2. rafal pisze:

  W szkole wmawia nam się, że Słońce jest jakimś stacjonarnym obiektem, wokół którego odbywa się cała akcja na nieboskłonie.
  Nieprawda, mnie uczono, że ziemia kręci się wokół słońca ale cały układ słoneczny wykonuje też ruch. Nie jest prawdą, że układy poruszają się po spirali tak poruszają się bardziej odległe od jądra Drogi Mlecznej (między innymi nasz układ słoneczny) ale bliższe jądra naszej galaktyki poruszają się po orbitach zgodnie z prawami Keplera. Cała rewolucja w teorii heliocentrycznej polegała na tym, że to nie ziemia jest w centrum wszechświata i nie wokół niej się kręci słońce.

 3. rafal pisze:

  Czy tekst ten jak ten o alkoholu zostanie usunięty z powodu co najmniej wątpliwej wartości?

 4. obserwator pisze:

  stawiam na 100% że prawda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s