Putinowska Rosja jak starożytna Kartagina.

Posted: 17/09/2013 in życie w eReFi

ry201Współczesna Rosja jest jak starożytna Kartagina. Miliony pozabijanych, niewinnych dzieci nienarodzonych na śmietniku…

Ogromny stos polietylenowych worków żółtej barwy z napisem „opakowanie do gromadzenia i utylizacji odpadów medycznych”, ze zwłokami nienarodzonych dzieci, został wrzucony do zwykłego wykopu. „Liczne opakowania były porozrywane a ich zawartość, zużyte rękawiczki gumowe, waciki, torebki kroplówkowe, probówki, jednorazowe strzykawki, ludzkie embriony i inne odpady pochodzenia biologicznego, były ogólnie dostępne”- powiedział portalowi „BK” Michaił Maliugin, który dokonał przerażającego odkrycia. „Wymiary stosu, pomimo tego, że od czasu do czasu, podpalano go, wskazywały, że odpadki przywożono tutaj regularnie w przeciągu długiego okresu czasu. Cała ziemia wokół była zasypana jednorazowymi igłami i strzykawkami. Etykiety na opakowaniach wskazywały na ich pochodzenie z kilku szpitali miejskich”- dodał Maliugin. Ale co ciekawe to organy ścigania nie widzą żadnego przestępstwa w tego rodzaju utylizacji odpadów medycznych. Zgodnie z prawem to wszystko powinno być spalone na miejscu (w przedsiębiorstwie OOO „Uniwiersitiet Ekołogiczieskich Probliem”, które zajmuje się utylizacją odpadów medycznych) gdzie znajduje się specjalny piec do utylizacji wspomnianych odpadów medycznych a popiół powinien być magazynowany w specjalnym wykopie. „Pracownicy tej firmy, zdaje się, po prostu nie zdążyli wszystkiego zutylizować. Jako takiego przestępstwa tu nie ma”- wyjaśniono portalowi „Supier Omsk” w służbie prasowej regionalnego MWD.

ry89

ry88

Zamordowane 11-tygodniowe dziecko

Zamordowane 11-tygodniowe dziecko

A w samym przedsiębiorstwie powiedziano, że popełniono zwykły błąd. Dopiero zaledwie tydzień pracuje u nas nowy, młody kierowca i on jeszcze do końca nie nauczył się procesu technologicznego, przypadkowo wyładował worki w niewłaściwym miejscu. On trochę nie dojechał do miejsca utylizacji takich odpadków. A inny człowiek podjechał, wspiął się i zaczął rozrywać worki i wszystko to fotografować!”- powiedział przedstawiciel przedsiębiorstwa utylizacyjnego. Według niego do tej pory już wszystkie odpadki są utylizowane zgodnie z przepisami. Jednakże uniknąć rozgłosu nie udało się zarządowi przedsiębiorstwa (jak tam przyznano, pragnącego zachować swoją dobrą reputację). Historia zyskała rozgłos na blogach. „To wszystko jest straszne od początku do końca”- pisze korespondent „Echo Moskwy”, Alieksiej Gołubiew na swoim blogu na stronie radia internetowego i publikuje tu fotografie z wysypiska (nie polecamy ich oglądania ludziom o słabych nerwach!). Solidaryzują się z nim liczni czytelnicy. Jednakże większość czytelników przeraził nie tyle sposób utylizacji odpadów medycznych co sam fakt przerywania ciąży, którego rezultatem było odkrycie na wysypisku martwych ,nienarodzonych dzieci. Z tymi ludźmi spór prowadzą inni internauci, którzy twierdzą, że sądząc po rozmiarach embrionów na fotografiach, to rzecz raczej idzie bardziej o niedonoszone, poronione płody ponieważ termin rozwiązania jest zdecydowanie zbyt duży dla sztucznego przerwania ciąży. Ale ci internauci zgadzają się, że jest to jednak przerażające, kiedy dzieci, nawet nienarodzone, wyrzucane są na wysypisko śmieci.

Za: Wolna-Polska.pl

Data publikacji: 11.09.2013

Przekład: RX

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s