– Tak, Onufry, bierzemy wszystkie!

Posted: 30/09/2013 in humor

Komentarze
 1. pnp pisze:

  🙂 dobreee

 2. podlaszuk pisze:

  Pewnie je święcili na kolejną wojnę, aby były w imię Najwyższego należycie mordowały, czyli dobrze służyły władzy. Jak wybuchały wojny żołnierze zarzynali się a kościół nie był w tych wojnach obojętny. Wszystko w imię Boga …

 3. podlaszuk pisze:

  Dobre, na wycieczce…. myślisz, że duchowni wybrali się na wycieczkę pooglądać najnowszą broń do zabijania. Pewnie czegoś się praktycznego nauczą pasterze.

  • podlaszuk,
   Tyś pacyfista?
   W Chrześcijaństwie zezwala się na uczestnictwo w wojnie i obronę narodu. Poczytaj o św. męcz Jerzym Zwycięscy albo o św. Sergiuszu Radoneża, prep. Kosmie Etolijskim, czy choćby o św. patriarsze Hermogienie, oraz o św. męcz. kapłanie Aleksandrze Szczerbakowskim i wielu innych.


   • podlaszuk pisze:

    Nie jestem pacyfistą. Nie jestem też HIPOKRYTĄ.
    Rzezie w imię Boga to nierozerwalny element historii Kościoła.
    Także to co pokazujesz na swoich stronach – Kościół tonie w hipokryzji.

   • W imię Boga broniono kobiety i dzieci przed barbarzyńcami, którzy z głów tych samych kobie i dzieci zrobiliby stos. I na takie wyprawy wojenne błogosławiła Cerkiew (czy jak wolisz Kościół).
    To nie Cerkiew (Kościół) tonie w hipokryzji, lecz ludzie, którzy poubierali się w cerkiewne szaty, ponazywali się wielkimi tytułami. Oni swym zachowaniem postawili siebie poza Cerkwią – Mistycznym Ciałem i Nieskazitelną Oblubienicą Chrystusa.
    TW Jurek to nie Cerkiew. Choć zapewne za takiego siebie uważa.

 4. Biała Zachodnia Ruś pisze:

  „TW Jurek to nie Cerkiew. Choć zapewne za takiego siebie uważa.”PP ty tak nie żartuj,bo jeszcze trochę i zacznie twierdzić,że jest nieomylny!O zgrozo! 🙂

  • podlaszuk pisze:

   Obłuda i hipokryzja jest w Cerkwi i o tym właśnie możemy poczytać na tej stronie. Piszesz, że Metropolita to nie Cerkiew …. To może i batiuszki to nie Cerkiew, ani mnisi, ani wierni również, bo wszędzie tu widać fałsz i zakłamanie.

   Jak można u Ciebie poczytać … biskupi to agenci, batiuszki zboczeńcy (Boćki), mnisi zajmują się ezoteryką i ciemną mocą (karate tsunami), wierni byłem na kilku pielgrzymkach – sodoma i gomora. To jest nasza Cerkiew. Ale wszyscy w niedzielę są pierwsi na nabożeństwie i tacy święci

   To jest hipokryzja i obłuda

   • Staram się podchodzić do obecnej trudnej sytuacji w Cerkwi od strony teologicznej. W czasach świętego prepodobnego Teodora Studyty, gdy święty ten zerwał jedność z wiaro-odstępcami i z tymi, którzy byli wraz z nimi; prep. Teodor w liście do ucznia Atanazego napisał takie oto stwierdzenie: „oni [herezjarchowie] nie są Cerkwią Bożą, (…) zaprawdę, oni ze względu [na herezję] oddzielają się od Cerkwi” (List 48; PG 99, 1063CB).
    Jak wiemy, każdy grzech niewidzialnie oddziela człowieka od jedności z mistycznym Ciałem Chrystusowym – Cerkwią. Dlatego spowiednik czyta nad kajającym się modlitwę, gdzie prosi się Boga o przyłączenie grzesznika do Świętej Cerkwi.
    Ziemska Cerkiew (jako organizacja) nigdy nie była idealną i nieskazitelną instytucją, gdyż w jej skład wchodzą ludzie, którzy walczą ze swymi grzechami, niekiedy całe życie z jednym i tym samym grzechem. Zaś Cerkiew jako Organizm Chrystusowy składa się ze świętych (na Niebie) i z tych ludzi, którzy na dany moment są w stanie duchowej czystości (oczyszczeni z grzechów spowiedzią i Priczaszczeniem). To jak długo dany człowiek będzie w jedności z Cerkwią Chrystusową zależy od niego samego. Co do hierarchów PAKP-u to niestety, ale nikt z nich nie czuje potrzeby oczyszczenia się z grzechów sergiaństwa, ekumenizmu, modernizmu itd. Oczywiście podałem tylko główne (dla mnie najważniejsze) grzechy, w których zatwardziale przebywają i tym samym, choć widzialnie od Cerkwi organizacji (jurysdykcji) się nie oddzielają, to bez wątpienia od Cerkwi Organizmu (Ciała Chrystusowego) już dawno się oddzieli…

    Dlatego pisałem, że TW Jurek to nie Cerkiew.
    I aby być w Cerkwi i z Cerkwią, nie trzeba być z tymi, którzy od dawna są poza Nią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s