Foto dnia.

Posted: 01/10/2013 in prawosławni w Polsce

29 września 2013 roku, Wrocław. Przyjęcie z okazji 70. rocznicy urodzin
i 30. rocznicy chirotonii arcybiskupa Jeremiasz (TW Janek). Na ścianie za plecami metr. Sawy i abpa Jeremiasza znajduje się bardzo „ładny” obraz.

Komentarze
 1. dość rozpuście pisze:

  Imprezy, bale, imprezki, bankiety czyli cały SAWA – TW Jurek 2. A ja prosty wikary ledwo koniec z końcem wiążę.

  • tutejszy pisze:

   e wikary a czemu to siedzisz na wschodzie, a nie na jakiejś parafii na zachodzie u abp. Jeremiasza? Co kaska pewniejsza i do mamy blisko? Jak byś poczuł radośc parafii do 50 osób to byś dopiero piszczał. Jesteś duchownym czy mazgajem? A co do partyzanta, te przyjęcie nie było w sali parafialnej przy katedrze. A propos od kogo masz te zdjęcie czyżbyś tam był jeśli tak to jesteś hipokrytą!

   • „…te przyjęcie nie było w sali parafialnej przy katedrze. A propos od kogo masz te zdjęcie czyżbyś tam był jeśli tak to jesteś hipokrytą!”

    Domyślam się że to nie sala parafialna, w niej wisiał by (z prykazu) TW Jurek. Nie zmienia to faktu, że ktoś z kurii to miejsce oglądał, wynajął i widać mu się spodobało (-a). Po drugie jakoś obecnym tam, to malowidło nie specjalnie przeszkadza.
    Zresztą nie dziwią mnie takie zestawienia, już nie kontrastów a upodobniających się do takich jak na tym obrazku zachowań.
    Ja już dawno pożegnałem się z bankietami, zamkniętymi imprezami w gronie hierarchów. Póki jeszcze mam sumienie i odkąd szkoda mi wątroby, to mnie w takie miejsca i do takiego grona nie ciągnie ani trochę.

    Hurra.. Mamy szczęście znów otrzymać wspaniałą książkę-album o kolejnym hierarsze PAKP-u. Tym razem pod tytułem – „Nasz Władyka”. Nie, nie to nie jest książka o Bogu, choć słowo „Władyka” jest napisane z dużej litery.
    .

  • wierny pisze:

   Pamiętajmy, że Imprezują i piją za nasze – wiernych datki. Jak wprowadzą odpis podatkowy skończą się te imprezy i bale. A hierarchowie i kler pójdą do roboty tak jak na zachodzie jest od lat.

 2. Swoją drogą to całe zdarzenie uwiecznione na tym zdjęciu, to tak naprawdę nic wielkiego. Kiedyś wychodząc z jednej z takiego typu imprez organizowanej dla około 30 osób, przechodziłem obok portierni gdzie stały młode dziewczyny (personel hotelu-restauracji). Patrzyły one ze zdziwieniem na to co się wyrabiało na przyjęciu. Być może one po raz pierwszy zetknęły się Prawosławiem i było mi przykro, że w takim odpychającym wydaniu…

 3. died.paras pisze:

  Umarłych niech grzebią umarli!!!

 4. STARIK pisze:

  … po minach widać, że przednio ich ubawił…

 5. pop3 pisze:

  I mięsko jedli, to jest prawdziwy podwig dla mnicha

 6. pop3 pisze:

  no i ciekawe czy striptizerki/rzy byli, może w części nieoficjalnej. Jak to jest na takich imprezach PP? Bo ja nie bywał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s