Cypr: islamizacja okupowanej części wyspy

Posted: 30/10/2013 in wojna prawosławno-satanistyczna

Pod presją tureckich władz i za saudyjskie pieniądze postępuje islamizacja północnego Cypru, od niemal 40 lat okupowanego przez tureckie wojsko – alarmuje agencja Asia News. Aktualnie Turcja utrzymuje na wyspie 40 tys. żołnierzy. Towarzyszą oni 300-tysięcznej koloni tureckiej, którą stale zasilają islamscy fundamentaliści.

Niemal kompletnie zostali natomiast wyparci prawosławni chrześcijanie, obecni na wyspie od 2 tys. lat. W północnym Cyprze z 200-tysięcznej wspólnoty pozostało dziś jedynie 500 osób. Cypr: islamizacja okupowanej części wyspy Ich kulturowo-religijne dziedzictwo zostało skazane na zagładę. Starożytne nieraz cerkwie niszczeją, bądź są zamieniane na meczety – podaje agencja Asia News.

Cypr uzyskał w 1960 r. niepodległość i stał się republiką. Wobec prób zawarcia unii z Grecją i ograniczana praw Turków mieszkających na wyspie, wybuchła wojna domowa, w którą włączyła się Turcja. W 1974 r. dokonała ona inwazji na wyspę, tworząc dziewięć lat później Republikę Turecką Cypru Północnego, nieuznawaną przez żadne inne państwo. Od tej pory Cypr i jego stolica Nikozja podzielone są na dwie części.

Źródło: KAI
luk
http://www.pch24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s