Hierarcha przyjedzie do Bułgarii na zaproszenie Templariuszy

Posted: 01/11/2013 in syjonizm

Arcybiskup Teodozjusz (Hanna)

Hierarcha Jerozolimskiej Cerkwi Prawosławnej arcybiskup Sebasty Teodozjusz (Hanna) wystąpi w stolicy Bułgarii z prelekcją o stosunkach pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami, sytuacji w Ziemi Świętej, arabskiej „wiośnie” i wojnie w Syrii, – informuje sedmica.ru.

Wystąpienie arcybiskupa Teodozjusza zostało zorganizowane przez bułgarski Orden Templariuszy pod przewodnictwem Rumena Ralczewa.

W czasie swej wizyty w Bułgarii arcybiskup Teodozjusz spotka się przedstawicielami wspólnot ormiańskich (heretykami monofizytami) w Bułgarii, oraz odwiedzi świątynię templariuszy w Sofii.

Według słów R. Ralczewa, arcybiskup Teodozjusz niejednokrotnie wyrażał poparcie wielkiemu prioratowi Bułgarii za „jego gorliwą pracę w ustanowieniu rodowitych chrześcijańskich cenności i budowę mostów z drugimi religiami Abrahama – muzułmaństwem i judaizmem”.

Orden templariuszy i Cerkiew Prawosławna

Organizacja Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani (OSMTH) została założona w 1945 roku przez Antonio Campello Pinto de Sousa Fontes (1878-1960). Od 1960 roku władzę nad ordenem przejmuje jego syn Fernando Campello Pinto Pereira de Sousa Fontes. Templariusze twierdzą, że jawią się spadkobiercami na wpół masońskiego l’Ordre du Temple, stworzonego w 1804 r. przez Bernardo-Raymonda Fabré-Palaprata.

Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej wraz z przewodniczącym greckiego ordenu templariuszy Pawłem Coliakinem (po prawej od patriarchy).

Organizacja ta jest znana ze swych przeróżnych kontaktów z Cerkwią Prawosławną. Między innymi, strona internetowa tej organizacji informuje, że duchowym nauczycielem ordenu jawi się były zwierzchnik tzw. Amerykańskiej Autokefalicznej Cerkwi metropolita Teodozjusz (Łazor). Bułgarska strona internetowa templariuszy zawiera informację, że emerytowany metr. Teodozjusz duchowo przewodniczy Ordenowi od 2008 roku.

Templariusze Bułgarii mają nadzieję na polepszenie się stosunków z Bułgarską Nowostylną Cerkwią Prawosławną, oraz mają zamiar zbudować prawosławną świątynię nad brzegiem Jordanu. W listopadzie 2010 roku kapituła bułgarskich templariuszy odbyła się z uczestnictwem prawosławnego hierarchy.  

Wielkim priorom (przewodniczącym) ordenu w Rosji ogłosił się znany adwokat Igor Trunow. Kapelanem tego ordenu jest ojciec Leonid (patrz info) – kapłan Patriarchatu Moskiewskiego.

Ojciec Leonid – rycerz i kapelan w OSMTH (wzięte ze strony Ordenu).

W grudniu 2009 r. w patriarszej i synodalnej rezydencji w monasterze św. Daniela odbyła się Międzynarodowa Chrześcijańska Konferencja, która powołała do istnienia organizację „Obrońców prawosławnych chrześcijan imienia św. kniazia Dymitra Dońskiego”. Dana organizacja społeczna jest kierowana przez I. Trunowa i służy jako „prawosławna” przykrywka dla OSMTH. Podczas konferencji inauguracyjnej 19 grudnia 2009 roku, wziął w niej udział oficjalny przedstawiciel Synodalnego Departamentu ds. kontaktów z Siłami Zbrojnymi i Organami Porządkowymi z Patriarchatu Moskiewskiego – o. Aleksander Szestak.

Orderami św. kn. Daniela Moskiewskiego są odznaczani templariusze: Ludmiła Ajwar i Igor Trunow. Nagrody wręcza o. Aleksander Szestak i o. Aleksander Dobrodiejew.

W kwietniu 2008 roku patriarcha Aleksy nagrodził templariuszy Ludmiłę Ajwar i Igora Trunowa orderami św. bogobojnego kniazia Daniela Moskiewskiego.

Źródło: internetsobor.org / http://antimodern.ru, Tłum. PP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s