Do Braci Rosjan – W odpowiedzi na Apel, jaki do polskich narodowców wystosowało „Russkoje Impierskoje Dwiżienije”

Posted: 15/11/2013 in inicjatywy

orzeł KNPNiedawno na naszej stronie opublikowaliśmy list Rosjan do Polaków. W przeciągu 24 godzin pojawiła się pierwsza odezwa ze strony polskiej, przesłana na nasz pocztowy adres. -red.PP

Bracia Rosjanie,

Świat, w którym Katolicka Polska, jako ostoja chrześcijańskich wartości, które ukształtowały w ciągu wieków Cywilizację Europejską, kilkakrotnie padała pastwą wrogich Jej istnieniu, państw, na naszych oczach chyli się ku upadkowi. Do grupy nieprzyjaznych Polakom krajów, od czasów Katarzyny Wielkiej, należała zawsze Rosja – najpierw Carska a później Radziecka – odgrywając w niej decydującą, negatywną rolę. Jeżeli zatem, chcielibyśmy określić cele polityki państwa rosyjskiego wobec Polski na przestrzeni ostatnich dwóch wieków, to była to polityka prowadząca do całkowitej anihilacji Polski, bądź nadania okupowanym Ziemiom Polskim, w coraz bardziej okrojonym terytorium, pozorów autonomii.

Nie możemy jednak nie dostrzegać tego, że Rosjanie za krótkowzroczną politykę swojego państwa; za sposób, w jaki potraktowali Katolicką Polskę, zapłacili w czasie bolszewickiej rewolucji ogromną cenę, i podobnie, jak okupowani od zakończenia II wojny, Polacy, płacili ją także przez cały okres komunistycznego terroru.

Mimo tych wielkich, wspólnych także cierpień, u progu XXI wieku przychodzi nam stwierdzić, że zbrodniczy system, który zawładnął Narodami Polskim i Rosyjskim, wcale nie utracił nad Nimi kontroli, a jedynie przedzierzgnął się, w wyniku tzw. „kolorowych rewolucji” – jakimi były, zarówno Pierestrojka, jak i Solidarność – w totalitaryzm jeszcze bardziej powszechny, i jeszcze bardziej antynarodowy – zorganizował się w „państwa”, które działają wbrew obydwu narodom i ich interesom; które tworzą prawa i systemy gospodarcze prowadzące do ich stopniowej eksterminacji.

Jako Narody Polski i Rosyjski, znaleźliśmy się więc w sytuacji niemal całkowitego braku wpływu na to, co czynią, powołujące się na Nasz Głos i Wolę, zaprowadzone systemy administracyjno-okupacyjne.

Oczywiście, obecny ustrój, podobnie jak jego poprzednia forma, jest w stanie z łatwością powołać dla swoich celów dowolne środowisko „narodowe” czy „patriotyczne” (np. операция “Трест”), które, z jednej strony będzie pacyfikować autentyczne ruchy narodowe, a z drugiej, posłuży za instrument do identyfikacji i neutralizacji prawdziwych liderów takich ruchów, umożliwiając wprowadzenie i wykreowanie, na ich miejsce, zadaniowanych ludzi systemu.

W takich oto realiach przychodzi nam dzisiaj działać; nam w Polsce i wam w Rosji; nam Polakom i wam Rosjanom.

Wydaje się również, że dążący za wszelką cenę do utrzymania się przy władzy i uniknięcia odpowiedzialności, nowy konglomerat totalitarny, wymyślony i realizowany przez potomków bolszewickich zbrodniarzy, będzie robił wszystko, aby podsycać nienawiść i antagonizmy między Narodami Polskim i Rosyjskim. Prowokacji zatem, i wzajemnie wrogich aktów, realizowanych przez, obydwa „ organizmy państwowe”, należy się spodziewać coraz więcej – i temu, ani wy, Rosjanie, ani my, Polacy, nie możemy ulegać; nie możemy dać się znowu wciągnąć we wzajemne walki, które nas w przeszłości wyniszczały a dzisiaj mogą doprowadzić do całkowitego unicestwienia dwóch Wielkich Narodów Słowiańskich i świata wartości chrześcijańskich, który znamy i wspólnie wyznajemy.

W takim właśnie wymiarze, prowokacji i wzniecania międzynarodowych antagonizmów, należy widzieć ostatnie wydarzenia w Polsce, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie – spalona budka wartownika i race wrzucone na teren wokół Rosyjskiej Ambasady – podobną akcję zrealizowano również, już na drugi dzień, w Moskwie, obrzucając racami otoczenie Polskiej Ambasady. Jako odpowiedź “rosyjskich nacjonalistów”, pojawiły się również hasła i niewybredne groźby, wprost odwołujące się do kolejnych rozbiorów Polski i rosyjskiej niewoli Polaków, które były szeroko nagłaśniane przez polskojęzyczne media.

Nie ulega dla nas wątpliwości, że rozsądek i realna ocena obecnej sytuacji, winna skłaniać Narody Polski i Rosyjski do ścisłej współpracy i zjednoczenia przeciwko zagrożeniom, i wrogim działaniom, narzucanego nam, antyludzkiego systemu. Jest to wielkie zadanie dla Patriotów Polskich i Patriotów Rosyjskich; prawdziwe wezwanie dla ich mądrości i dojrzałej, dalekosiężnej myśli politycznej, jaką już dzisiaj powinni dysponować i wspólnie rozwijać.

Co się zaś tyczy apelu o zapomnienie krzywd, jakie Polska i Naród Polski doznały od Rosji Carskiej i Radzieckiej, to jest to poza możliwościami jakiejkolwiek organizacji politycznej czy religijnej oraz jakiegokolwiek ukazu, podobnie, jak mnożone w ostatnich latach, akty wybaczania wszystkim dookoła za cudze zbrodnie, podejmowane w imieniu Polaków i zamiast Polaków. Na to przyjdzie czas, gdy Narody Polski i Rosyjski odzyskają wolność, gdyż, zarówno prawdziwe wybaczenie, jak i prawdziwa skrucha, są domeną Wolnych Narodów a nie mieszkańców terytoriów okupowanych.

Apel rosyjskiej organizacji, wystosowany do środowisk i organizacji narodowych w Polsce, przyjmujemy jako gotowość do przyszłej współpracy; współdziałania na równych, chrześcijańskich zasadach praw i obowiązków wobec Narodów Polskiego i Rosyjskiego, od której nie będziemy się uchylać.

Zdaniem wielu Polskich Patriotów i środowisk narodowych, współpraca taka, gdyby do niej doszło, może okazać się kluczem do wolności również dla innych Słowiańskich Narodów.

Wrocław, 15 listopada 2013.

KONWENT NARODOWY POLSKI

Źródło: konwentnarodowypolski.wordpress.com

Komentarze
  1. Myślę, że w stosunkach pomiędzy Polakami a Rosjanami należy znaleźć i zakreślić wspólny (niesprzeczny z wiarą i narodowymi interesami) obszar, na polu którego można by razem działać. Dlatego należy bardzo ostrożnie dotykać kwestii spornych i drażliwych. Gdy nie widzi się możliwości dojścia do konstruktywnego współdziałania, to wtedy lepiej w ogóle takich kwestii nie poruszać.
    Zawsze można dogadać się z polskim patriotą, aniżeli z „polskim” idiotą i lewakiem.

    Komentarz z innego bloga:

    Problem w tym, że, sądząc po liście adresatów, apel ten może się okazać głuchym wołaniem na puszczy. Ci “polscy działacze”, obecni w Moskwie, prawdopodobnie wprowadzili przyjaznych nam Rosjan w błąd, bo do KPN, NOP i ONR naprawdę szkoda pisać – stamtąd mogą dostać odpowiedź utrzymaną tylko w tonie sarkastycznej obelgi albo sążnistego referatu z wykazem polskich krzywd ze strony Rosji, z nakazem uroczystego przeproszenia jako wstępnym warunkiem podjęcia współpracy. Trudno też liczyć zbytnio na pozytywne podjęcie apelu przez RN i jego ekspozytury po niedawnej słynnej telewizyjnej maksymie p. Zawiszy “zabory-Katyń-Smoleńsk”. Może więc ktoś komunikatywny i biegły w języku rosyjskim nieco naprostuje naszych rosyjskich przyjaciół i postara się o rozszerzenie tej listy o np. KZM (Klub Zachowawczo-Monarchistyczny) i podobne… Zrobiłby naprawdę dobrą robotę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s