FILM: „Noe. Wybrany przez Boga”

Posted: 18/11/2013 in polecane filmy

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun superprodukcji pt. „Noe. Wybrany przez Boga”. Obraz w reżyserii jednego z najlepszych twórców kina – Darrena Aronofsky’ego („Requiem dla snu”, „Czarny Łabędź”) to ekranizacja biblijnej opowieści o wybranym przez Boga budowniczym wielkiej Arki. W roli Noego zobaczymy laureata Oscara Russela Crowe’a, znanego z takich wybitnych filmów jak „Gladiator” czy „Piękny umysł”.

U boku Crowe’a pojawią się także takie sławy, jak Jennifer Connelly, Anthony Hopkins, Emma Watson, Logan Lerman i Ray Winstone.

Produkcja filmu, obrazującego biblijną historię pochłonęła 130 milionów dolarów. Jednak zwiastun obrazu dowodzi, że pieniądze te nie poszły na marne. Zapowiada się bowiem epicka, pełna wartkiej akcji ekranizacja biblijnej historii. Film wchodzi do kin 28 marca 2014 roku.

.

Źródło: fronda.pl

Komentarze
  1. Jakub Szymański pisze:

    No i znów się kolesie mylicie, jak w wielu innych, dużo ważniejszych sprawach, przedstawianych na tym portalu.
    Po pierwsze Arnoffsky, który jest reżyserem tego filmu, to Żyd (nie oburza was to, wy antysemici?). Po drugie to Żyd ateista, który uważa, że Biblia to zbiór pomysłów SF.
    Mi akurat nie przeszkadza, że gościu jest ateistą i Żydem, z tym, że wpłynęło to znacząco na treść przekazu (krótkimi reklamówkami nie ma się więc co fascynować). Bowiem Noe jest tam przedstawiony podobno jako „Greenpeace-owiec”, a potop miałby rzekomo być sprowadzony na Ziemię, nie dlatego, iż był grzech, ale dlatego, że ludzie niszczyli ziemię. Najlepszy jest jednak wszakże motyw tego, że Noemu pomagają podobno… nephilim (czyli giganci, a raczej złe duchy). No i jest tam jeszcze kilka innych kwiatków. Zatem jeżeli reżyser nie przemontował filmu przed premierą i nie wyczyścił pewnych motywów (do czego przynaglali go producenci) będzie niezła jazda.
    No co kochane prawosławne…już nie możecie się doczekać tak wspaniałego filmu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s