Wyrzucona z pracy za noszenie krzyżyka

Posted: 18/11/2013 in świat

Norweska dziennikarka została odsunięta od programu za noszenie łańcuszka z krzyżykiem.

Jak donosi portal Katholisches.info, norweska telewizja NRK wyrzuciła z pracy jedną ze swoich najbardziej znanych dziennikarek, ponieważ w czasie jednego z programów miała na szyi zawieszony krzyżyk. To bardzo rozdrażniło muzułmańską część widowni, która poskarżyła się wydawcy. Władze stacji bardzo szybko posłusznie dostosowały się do gróźb islamistów i ukarały dziennikarkę.

Muzułmanie, którzy telefonowali i pisali do NRK, twierdzili, że jedna z „twarzy” stacji Siv Kristin Sællmann miała „dopuścić się obrazy ich religii”. „Ten symbol obraża islam”, „Krzyż na jej szyi sprawia, że transmisja nie jest obiektywna” – twierdzą islamiści. Władze telewizji natychmiast upomniały dziennikarkę i zakazały jej występowania na wizji.

To nie pierwszy przypadek utraty pracy ze względu na noszenie symboli chrześcijańskich. Jeszcze niedawno bardzo głośna była sprawa stewardesy British Airways Nadii Eweidy, która także noszeniem krzyżyka na szyi zbulwersowała pasażerów samolotu. Linie zareagowały równie błyskawicznie, pozbawiając Eweidę dotychczasowego stanowiska. Dopiero na początku bieżącego roku Trybunał w Strasburgu, do którego skarżyła się stewardesa, orzekł, że kobieta padła ofiarą dyskryminacji ze względu na wyznawaną wiarę, i wezwał pracodawcę do zadośćuczynienia.

Łukasz Sianożęcki

Źródło: marucha.wordpress.com

Komentarze
  1. pnp pisze:

    a mnie obraża burka, hidżab, czarczaf, kwef, czador… i co? Jak to powiedziałem głośno to okrzyknięto mnie rasistą, islamofobem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s