Putin jedzie do Watykanu

Posted: 19/11/2013 in życie w eReFi

r1,90

Władimir Putin jedzie do Watykanu. Ostatnio Watykan potwierdził, że papież Franciszek spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem pod koniec bieżącego miesiąca, a mianowicie 25 listopada. Spotkanie odbędzie się w Watykanie co wskazuje na to, że rosyjski prezydent jest nie mniej, a może i więcej, zainteresowany w utrzymywaniu stosunków z papieżem. Fałszywy kościół katolicki docenia wysiłki Władimira Władimirowicza Putina nakierowane na obronę nie tylko prawosławnych ale i katolików i innych, tak zwanych, chrześcijan. Chodzi o poparcie podczas konfliktów zbrojnych ludności Bliskiego Wschodu wśród której jest znaczna część katolików, protestantów i koptów. Rosyjski prezydent oprócz tej kwestii zamierza poruszyć na spotkaniu z papieżem problemy Syrii, sugerują analitycy.

Tymczasem prawdziwy cel wizyty Władimira Putina w Watykanie nie jest jasny. Przypomnijmy, że w czasie wizyty Władimira Putina w Watykanie w 2007 roku za panowania Benedykta XVI, rosyjski prezydent prosił Watykan o poparcie we współdziałaniu na rzecz utworzenia dla Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej (Sowieckiego Patriarchatu) schroniska przy kościele p.w. Św. Mikołaja w Bari. Wtedy analitycy wskazywali, że wizyta pierwszej osoby państwa rosyjskiego pozytywnie wpłynęła na rozwój prawosławno-katolickich stosunków w nurcie ekumenizmu.

Иван Заваржин

Za: 3rm.info

Data publikacji: 18.11.2013

Przekład: RX, Za: Wolna-Polska.pl

KOMENTARZ PP:

W tragicznym 2007 roku doszło przy współpracy służb specjalnych USA i FR, oraz przy udziale samego Putina do zrealizowania planu przyłączenia Białej (antysowieckie i antyekumenicznej) Cerkwi (RPCZ) do sowieckiego tworu RPC MP. Głównym jednak celem było odebranie jak najwięcej imperialnych majątków i ziem, które nie dostały się w posiadanie ZSRR. W Barii funkcjonowała cenna parafia RZCP, której administracyjna przynależność wahała się w 2007 roku. To był jeden z kilku powodów dla których tow. Putin wyleciał do Watykanu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s