Michałowo rezygnuje z podatków

Posted: 24/11/2013 in inicjatywy

Gmina Michałowo w województwie Podlaskim zadecydowała, że zwolni od 2014 r. wszystkich swoich mieszkańców z płacenia podatków od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie podjęli w czwartek radni. Ma to przyciągnąć ludzi do zamieszkania w gminie i służyć jej rozwojowi.

21 listopada podczas sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców Gminy Michałowo z podatków od nieruchomości. Przede wszystkim mowa jest o budynkach mieszkalnych, gruntach pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynkach pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Dzięki tej uchwale Michałowo jako pierwsza gmina w Polsce zrezygnowała z tego typu podatku.

Podjęliśmy tę decyzję ponieważ gmina jest w doskonałej sytuacji finansowej. Dzięki temu możemy odciążyć mieszkańców. Chcesz być zwolniony z podatku zamieszkaj w Michałowie. Wierzymy, że będzie to zachętą, aby ludzie chcieli budować się i zamieszkać w Michałowie. Każda gmina powinna podejmować działania prorozwojowe, a jeśli jeszcze przy tym skorzystają nasi mieszkańcy to tym bardziej warto. Osoby starsze będą miały więcej pieniędzy na leki, a rodzice na podręczniki czy też inne potrzeby swoich dzieci. – mówi burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

źródło: poranny.pl / fot: commons.wikimedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s