Foto dnia: Dzień urodzin Cyryla Gundiajewa i spec-popy

Posted: 25/11/2013 in Uncategorized

Oto pytanie: kim są ci ludzie ubrani w kapłańskie szaty? Najprawdopodobniej są to funkcjonariusze służb specjalnych lub służb bezpieczeństwa. Ciekawe czy przebrani, czy może to kapłani otrzymali nowe „posłuszanija”.  Ponad post i modlitwę – się rozumie 🙂

Komentarze
 1. rafal pisze:

  Czy osobo wierząca powinna się posługiwać plotkami twierdząc, że są to najprawdopodobniej funkcjonariusze służb specjalnych czy słowo najprawdopodobniej „załatwia” kwestię odpowiedzialności za fałszywe świadectwo przeciw innym ludziom? Można się z kimś nie zgadzać ale nie pomawiać go.

  • Nie mam nawet cienia wątpliwości względem „kochanego” i „wspaniałego” Cyryla Gudniajewa.
   Wywoływała we mnie odrazę ta kreatura (tow. Michajłow) jeszcze za czasów gdy był on metropolitą smoleńskim i kaliningradzkim. I dziwię się jak łatwo ludzie wierzą, że czarne „jest” białe.
   Dobrze charakteryzują go słowa św. Józefa Wołokołamskiego wypowiedziane względem innego herezjarchy:

   „Znana jest tobie obecna bieda, która dotknęła Ziemię Ruską i całe prawosławne Chrześcijaństwo. W wielkiej cerkwi Przeczystej Bogurodzicy, święcącej jak drugie słońce pośrodku całej Ziemi Ruskiej, na tym świętym tronie, gdzie zasiadali św. arcypasterze i cudotwórcy Piotr i Aleksy i innych wielu prawosławnych świętych arcypasterzy, obecnie siedzi plugawy pochodzący z knowań złych demonów – wilk odziany w szaty pasterza. Według godności arcypasterz, a wg woli swej zdrajca–Judasz i współuczestnik diabłów… (…) Splugawił on św. arcybiskupi tron [Престолъ], jednych ucząc żydostwa, a innych sodomskiej rozpusty. Żmija zgubna, obrzydliwość zapuszczenia na świętym miejscu, odstępca Chrystusowy. On nie tylko sam odstąpił od Chrystusa i przylepił się do diabła, lecz i innych uczy od odstępować Chrystusa. (…) Po świńsku żyjąc, oczekuje on antychrysta… Nigdy nie było jeszcze takiego złoczyńcy wśród starożytnych heretyków i odstępców… Jeśli nie zostanie wykorzeniony ten drugi Judasz – to pomału odstępstwo owładnie i wszystkich ludzi”

   Преподобный Іосифъ Волоцкій, Просвѣтитель, Іосифоволоцкаго савропигіяльнаго монастыря, 2006 r., s.184

 2. rafal pisze:

  Jeśli nie masz wątpliwości to nie należy używać zwrotu najpewniej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s