Pociąg do wiary i przodownicy „misji”

Posted: 25/11/2013 in życie w eReFi

W wyniku rejsu pociągu misyjnego „Za duchowe odrodzenie Rosji” w obwodzie Nowosybirskim Sakrament Chrztu przyjęło ponad 2 tysiące osób.

Od 13 do 22 listopada 2013 roku w obwodzie Nowosybirskim (Rosja) odbył się kolejny rejs misyjny pociągu „Za duchowe odrodzenie Rosji”.

Akcja duchowo-edukacyjna i społeczno-dobroczynna miała miejsce dzięki wspólnym staraniom metropolii Nowosybirska, władz wykonawczych obwodu nowosybirskiego i Kolei Zachodnio-Sybirskiej.

Pociąg misyjny składał się z 22 wagonów. W jego skład weszły wagon-świątynia pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy, 9 wagonów pociągu diagnostycznego „Zdrowie”, wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny, jeden administracyjny, a reszta wagonów przeznaczona była dla uczestników rejsu.

Codziennie w wagonie-świątyni odprawiano liturgię, a o 12.00, 15.00 i 19.00 – udzielano Sakramentu Chrztu.

W pracy pociągu misyjnego wzięło udział 250 osób, w tym 25 duchownych i 20 pracowników służby zdrowia, jak również misjonarze, pracownicy socjalni i artyści.

21 listopada, w święto Soboru Michała Archanioła (stary styl), pociąg przybył do m. Karasuk. Liturgię w wagonie-świątyni celebrował biskup Karasuku Filip.

22 listopada pociąg przybył do Nowosybirska.

Na dworcu Nowosybirsk-Główny czekali na niego metropolita Nowosybirski i Bierdzki Tichon i minister kultury obwodu nowosybirskiego Wasilij Kuzin.

Podsumowując akcję, przewodniczący oddziału ds. misji diecezji nowosybirskiej prot. Konstantin Rabota poinformował, że pociąg odwiedził ponad 120 miejscowości obwodu nowosybirskiego, przejechano 5675 km, zaprezentowano ponad 150 programów kulturowych, 2013 osób przyjęło Sakrament Chrztu, lekarze pomogli 1000 osób. We wszystkich imprezach zorganizowanych przez uczestników akcji udział wzięło ponad 35 tys. osób.

Źródło: cerkiew.pl (jak zwykle ten portal lubi takie modernistyczne kfiatki)

KOMENTARZ PP:

Wydawałoby się, że czas postkomunistycznego idiotyzmu mamy za sobą. A jednak nie…

Ku przypomnieniu. W latach 90-tych w ZSRS, a potem w FR pojawił swoisty boom na masowe chrzty. Chrzcił się każdy kto tylko potrafił stanąć w kolejkę. Nie ważne było który to już raz z kolei chrzci się ta sama osoba, czy też to, że nie potrafi ona uczynić na sobie znaku krzyża. Ważne, że w mediach pokazywano „Powtórny chrzest Rusi” i wszędzie mówiono o „odrodzeniu” się Rosji. W rzeczy samej z 80% „prawosławnego” państwa do cerkwi chodzi zaledwie nie więcej niż 5 % (choć i ta liczba jest mocno naciągana).

Do prawdziwego chrztu przygotowuje sięprzez wiele miesięcy, w czasie których przechodzi się okres katechumenatu (ogłaszennych). I dopiero z pełną świadomością przyjmuje się chrzest.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s