Metr. Serafin ostrzega: posłowie, którzy zagłosują za prawem legalizującym małżeństwa homoseksualne – zostaną ekskomunikowani

Posted: 29/11/2013 in wojna prawosławno-satanistyczna

Biskup SerafimPrawosławny (nowostylny) metropolita Pireusu, Serafin, zapowiedział, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W Grecji, której konstytucja uznaje główną rolę Cerkwi Prawosławnej, możliwość zawierania związków cywilnych mają wyłącznie pary heteroseksualne.

Na początku listopada Trybunał w Strasburgu uznał, że Grecja narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka, nie przyznając osobom homoseksualnym tych samych praw, co heteroseksualnym.Rząd grecki stanął obecnie wobec konieczności zmodyfikowania prawa dotyczącego par żyjących w faktycznym, nieformalnym związku, ale między konserwatystami z Nowej Demokracji i socjaldemokratami z Pasoku – dwu partii tworzących rządzącą koalicję – nie ma porozumienia co do tego, w jaki sposób należy przeprowadzić tę reformę.

Prawosławny (nowostylny) metropolita Pireusu, skrytykowany rok temu w raporcie Departamentu Stanu USA o wolności religijnej za wyznawanie poglądów “fundamentalistycznych”, ostrzegł greckich posłów, że jeśli zagłosują w duchu zaleceń Trybunału, zostaną obłożeni ekskomuniką.

Źródłomarucha.wordpress.com

Komentarze
  1. pnp pisze:

    PP, czy nowostylna ekskomunika będzie w Twoim przekonaniu skuteczna?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s