Film: Kościół rzymsko-jużNIEkatolicki

Posted: 28/12/2013 in polecane filmy
Komentarze
 1. podlaszuk pisze:

  Nieźle zmanipulowany kawałek – podkręcana napięcie muzyczka, zdania wyjęte z kontekstu, małe nadinterpretacje i brzmi jak spiskowa teoria dziejów. Ale jak się przyjrzeć religiom, to jest to szopka przebierańców – opasłych, zakłamanych kapłanów, teatr dziwnych gestów przebierańców w wymyślone stroje w świątyniach, pieniądze i władza. A my jak te otumanione owieczki, jak dzieci we mgle, można nam wmówić wszystko jak naiwnym ale posłusznym głupcom. Może Marks miał racje, że religia to opium dla ludu … podobnie jak ten zmiksowany kawałek

  • Panie T.S. – ?
   „jakby się przyjrzeć religiom…”
   Jeśliby patrzeć na Apostolską Cerkiew, tylko przez pryzmat zdrady Judasza (de facto wisielca) i wyparcia się Jezusa przez Piotra (de facto „zdrajcy”), to też można stwierdzić, że „nie ma to sensu”, że to „oszustwo” – „opium dla narodu”.
   Któż bardziej idealny niż nasz Mistrz Chrystus? Któż z nas jest wstanie Jemu dorównać?
   Cerkiew zawsze miała problemy i starała się te problemy niwelować, a jeśli już się nie dało, to odciąć od jedności ze Sobą to (tych), co całkowicie upadło i nie chce się nawrócić.
   Twoje gorzkie słowa, wynikają zapewne z tego, że nie miałeś możliwości zetknięcia się z prawdziwymi biskupami i kapłanami.
   Może warto zacząć od tego aby przekonać się, że Jezus nas nie oszukał. Nie był jednym z wielu… Spróbuj przeczytać Ewangelię, a jeśli jej prawda dotknie (ruszy) Twe serce, to wtedy poszukaj prawdziwych kontynuatorów chrystusowego Dzieła.
   Z Bogiem!

  • ПРАВОСЛАВНЫЙ АНТИМОДЕРНИСТ/Prawosławny Antymodernista pisze:

   Drogi podlaszuk!
   Jeśli według Ciebie Marks mówi prawdę o ludziach,to przypomnij sobie jakie to „oświecenie” przyniosła ludziom jego „prawda”,czego najbardziej wyrazistym przykładem była Rosja. Jeśli godność ludzka zasługuje na takie traktowanie, jak uczy owa „prawda”,to wszelkie zasady moralne mówiące o poszanowaniu życia i godności ludzkiej jako o największej wartości, są picem na wodę,wymysłem pseudoznawców i szarlatanów,którzy są wrogami owej „prawdy”.Znając historię to późniejsi zwolennicy Marksa ,którzy starali się wdrożyć w życie jego ideologię,wiedzeli dobrze jak postępować z takimi.

   • podlaszuk pisze:

    Uważam, że zbudowany przez ludzi zhierarchizowany Kościół, który ocieka przepychem świątyń, pieniędzmi, polityką jest karykaturą nauk Chrystusa. Nasz Zbawiciel nie stworzył skomplikowanych rytuałów, wymyślonych zwyczajów, które stają się podstawą życia religijnego. Cierpimy na chorobę w której tradycja jest ważniejsza od szczerej wiary. Zatracamy się w powtarzanych bezmyślnie schematach zapominając o sednie nauk Jezusa Chrystusa.

 2. podlaszuk pisze:

  Nawiązując do zamieszczonego filmu … jest totalną manipulacją. Pokazową wręcz. Przyjrzyj się temu, wyłącz muzykę i popatrz na sposób w jaki za pomocą tanich chwytów ktoś bawi się naiwnym widzem.
  Np. spotkanie w Asyżu i jakby w trakcie spotkania zawala się wieża – znak Boży. A wieża zawaliła się po 11 latach. Trzęsienia ziemi nawiedzają miejsca ścierania się płyt tektonicznych w całej Azji Mniejszej, ale ciemny lud kupi tezę o gniewie Bożym. Wyrwane z kontekstu słowa, podkręcająca ciśnienie muza, przypadkowe zgięcia szat to 666, jakiś wymcknięty gest – to znak !
  Jeśli ktoś to kupił to powinien leczyć się, bo ma początki paranoi.

  Co do religii. Czytałem całą Biblię. Ja też widzę obłudę i fałsz kapłanów. Gdyby Chrystus widział co ludzie zrobili z jego nauką, jak wykorzystując jego słowa stworzyli sobie instytucję przebierańców w sutannach opływających w kasę i luksusy, z hierarchią, którą brzydził się nasz Jezus. Rytuały, które sami wymyśliliśmy nadinterpretując Biblię. Jak staliśmy się wyznawcami systemu, wyznawcami księgi, a nie żyjemy tym co głosił nasz Zbawiciel.
  Ludzie kradną, kłamią, złorzeczą, robią najgorsze rzeczy innym a potem jak „święci” idą do cerkwi, czołgają się na kolanach, są w organizacjach cerkiewnych. Jest masę batiuszek, którzy są przypadkowymi ludźmi, kończącym seminaria licząc na kasę i władzę – często poziom ich jest żenujący, ale jest mało powołań, więc i tak będą wyświęceni, jeśli staną się spolegliwi naszej władzy Kościelnej.
  Chrystus wykonywał proste gesty, ale my zbudowaliśmy jebutnie wielkie świątynie ociekające złotem, z przepychem. Sami wymyśliliśmy pismo obrazkowe na ścianach, dorobiliśmy to tego filozofie. Chrystus nie odprawiał nabożeństw, to my je wymyśliliśmy. Jesteśmy bardziej wyznawcami wymyślonej karykatury czegoś, co stało się ważniejsze niż sam sens nauki Chrystusa.

  To dlatego ludzie mordują się w imię religii, bo wierzą w swoje wyobrażenia a nie mają w sobie Boga.

 3. noname pisze:

  Podlaszuk, faktem jest, że ten filmik przedstawia uproszczoną i dość ograniczoną prawdę obiektywną, ale Asyż jest znany z tego chociażby, że w katolickiej świątyni na ołtarzu postawiono buddę w imię „pokoju”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s