Przedwieczny Bóg stał się embrionem! List Patriarchy Konstantynopola

Posted: 06/01/2014 in inne

– Pan przyjął i uświęcił całą ludzką naturę. Przedwieczny Bóg stał się dla nas embrionem i wzrastał w łonie Bogarodzicy – podkreślił w Liście na Boże Narodzenie patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.
– Czyniąc to nadał godność ludzkiemu życiu na najwcześniejszym etapie rozwoju i nauczył nas szacunku dla człowieczeństwa od pierwszej chwili poczęcia. Stwórca wszystkiego zaakceptował narodziny w postaci noworodka, a także opiekę nad sobą Dziewicy. W ten sposób uhonorował godność zarówno dziewictwa jak i macierzyństwa, duchowego i naturalnego – uzupełnił Bartłomiej I. „Kobiety, bądźcie, jak dziewice, a wówczas będziecie mogły stać się matkami Chrystusa – pisał św. Grzegorz Teolog.

Patriarcha Konstantynopola odniósł się w liście także do małżeństwa mężczyzny i kobiety. – Instytucja rodziny chrześcijańskiej tworzy podstawową komórkę życia społecznego i przestrzeń dla duchowego zdrowia i rozwoju dzieci. Dlatego wspieranie i obrona instytucji rodziny jest podstawowym obowiązkiem Kościoła i odpowiedzialnością przywódców każdego kraju – dodał duchowy przywódca prawosławia. – Aby dzieci mogły rozwijać się w zdrowiu i zgodnie z naturą potrzebują rodziny, w której mężczyzna i kobieta żyją w harmonii jako jedno ciało, jeden organizm, jeden duch, wspierając się wzajemnie – dodał patriarcha.

– Musimy wszyscy zachęcać do tworzenia i obrony naturalnych rodzin tworzących nowych obywateli, rodzin które są duchowo zdrowe i radosne, pełne poczucia bezpieczeństwa, oparte o bezpieczeństwo budowanego przez silnego i będącego obrońcą ojca, a także przez troskliwą i kochającą matkę – podkreślił patriarcha Konstantynopola w orędziu na Boże Narodzenie.

TPT/Patriarchate.org

Za: fronda.pl

Komentarze
 1. pnp pisze:

  i co takiego dziwnego w stwierdzeniu „stał się embrionem”?

 2. pnp pisze:

  I co takiego dziwnego w stwierdzeniu o embrionie?

 3. pnp pisze:

  a cóż tu oburzającego czy niezwykłego? Słowo „embrion”?

 4. starik pisze:

  Ja nie przepadam za w/w patriarchą, ale poglądy zawarte są całkiem, całkiem i jak widać coś czasem pozytywnego zdarza się podejrzanym patriarchom …..

 5. wd pisze:

  Najpierw nazywacie człowieka heretykiem i masonem a później wstawiacie jego listy. Niezwykłe zjawisko 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s