W służbie nie Bogu i nie ludziom

Posted: 11/01/2014 in prawosławni w Polsce

Jest za co polskim biskupom i klerykom dziękować za wszystko i opiewać władze przyśpiewując jej kolędy (zob. TUTAJ) i wznosić szampański toast. W końcu władza szczodrze obdarowuje posłusznych hierarchów srebrnikami. Dając ich miliony na remont np. Akademii Supraskiej, wybudowanie muzeum (sic!) ikon, na utrzymanie seminarium, udostępniając miejsca pracy w służbach mundurowych,  dotując fundusz duchowieństwa, przymykając oczy na kradzieże i machinacje z udziałem dostojników.

Tak, jest za co dziękować!

Za planowe niszczenie gospodarki kraju, przez co większa połowa młodych osób z Podlasia wyjechała za chlebem za granicę jako parobki,

Za wynarodowianie lokalnej społeczności,

Za demoralizację naszej młodzieży i niszczenie ośrodków nauki,

Ale co najważniejsze, za niszczenie ostatków moralności, tej resztki pozostałości po chrześcijańskiej Europie,

Naród z dyrektywy UE jest niszczony a naszym hierarchom pluć na to.

Nie tak zachowywali się świeci naszej Cerkwi. Oni nie bali się utracić wpływy i władzę za swoje wypowiedziane przeciw krzywo-władzy słowa. Oni nie prześlizgiwali się jak padalce pomiędzy śmierdzącymi stopami możnych tego świata. Apostołowie nie szli na uczty organizowane przez  cesarzy Rzymu. Nie starali się o względy silnych tego świata.

Poniżej kolejny „dar” naszej „ukochanej” władzy, za który hierarchowie już zdołali w naszym imieniu podziękować.

-PP

http://stopdyktaturze.pl/

Komentarze
 1. pnp pisze:

  „to jest (…), mówi się (…)… już w przedszkolu muszą jako niemowlęta…. (co za chytra i nędzna manipulacja), zachęca się żeby rodzice własne dzieci pobudzali seksualnie, żeby molestowali…”…

  sorrryy z całym moim sprzeciwem wobec pewnych ruchów jakie wykonują tzw. genderowcy to ten bełkot który tu słyszymy w youtubowym przesłaniu to jest co najmniej perfidna manipulacja i tendencyjna wypowiedź jakiegoś jak widać księdza (kat., chyba o.Oczki o ile mnie „rozmazane redaktorko” oko nie myli). Nie tędy droga. O ile jestem zdecydowanie przeciw atakom nowej filozofii płci o czy dałem wyraz w komentarzu do teksu sprzed kilku dni, to histeryczna i pozbawiona racjonalnych fundamentów intelektualnych odpowiedź tych szukających na fali genderyzmu poklasku „speców” od antygenderyzmu i populistów jest co najmniej śmieszna ale i groźna w tym sensie, że daje jakże łatwe argumenty dla genderystów.

  • W rzeczy samej jako kontrargument sięgają oni po skrajne zjawiska w ideologii gender, tym nie mniej one mają miejsce i w przyszłości ze skrajnych mogą przerodzić się codzienną rzeczywistość.

   Centrum Nauki Kopernik uczyło dzieci „jak pieścić penisa”. Zobacz kto za to odpowiada.

   • pnp pisze:

    wiem wiem, rozumiem o czym mówisz. Ale to co prezentuje tzn. jakich karykaturalnych „argumentów” używa ks. Oczko (chyba że się mylę) w tej jutubowej wypowiedzi to budzi rechot. To dramat jak ci którzy są powołani do tego aby ostrzegać, chronić wiernych (nie ważna w tym momencie konfesja) przed zagrożeniami, stosują retorykę dla debili, dla ludzi pozbawionych rozumu i krzty myślenia. Bo chyba tylko debil jest w stanie uwierzyć, że oficjalna doktryna genderyzmu każe rodzicom pieścić narządy płciowe swych dzieci, chyba tylko debil uwierzy w to że normalny rodzic jest w stanie to wysłuchać a co dopiero wcielić w życie. Argumentacja tego typu ośmiesza samych autorów niezależnie od tego jakie mają intencje.

   • Nie wiem kto wypowiada się w tym nagraniu. A już tym bardziej nie śledzę wypowiedzi niejakiego x. Oczko.
    W sprawie molestowania (o przepraszam „pobudzania”) dzieci można by poszukać potwierdzenia. Choć przyznam, że nie zdziwiłbym się gdyby się to okazało prawdą…

   • Podpis pisze:

    Na stronie monasteru z Ujkowic była kiedyś broszurka właśnie po niemiecku, ktoś przetłumaczył i rzeczywiście opis osoby na wideo jest przybliżonym opisem tej broszurki.
    http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=2200
    http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=2892

 2. pnp pisze:

  Ja też nie wiem. Po prostu domniemywam z rozmytej (po co?) postury i ze znajomości wspomnianego z mediów (ostatnio był aktywny w mediach wszelakich jako „specjalista” od tzw. gender). po prostu jego (kimkolwiek jest) wypowiedź przypomina mi „arcyinteligentne” myśli???? pani posłanki Klempy. A one nie przynoszą (a nawet przeciwnie) argumentów w walce z tą nową lewacką ideologią.

  • pnp pisze:

   Podpis, to że coś się ukazało na stronie ujkowice…etc. w formie komentarza to mało znaczy… chciałbym poznać źródła. Nie chcę wierzyć że jest tak jak tam napisano o „zbyt małym poświęcaniu uwagi łechtaczce swojej córki” itp. Czuję tu co najmniej manipulację.

 3. ks. młody pisze:

  Raczej powinno być Metropolita w służbie SB za chroszy i karieru.
  U wielu młodych duchownych i wiernych panuje wielkie oburzenie z tego faktu.Patrz pustoszejące cerkwie nawet w Białymstoku

  • ПРАВОСЛАВНЫЙ АНТИМОДЕРНИСТ/Prawosławny Antymodernista pisze:

   Czy tylko metropolita? W tym bagnie siedzą też i pozostali biskupi i niższe duchowieństwo. Niestety. 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s