Federacja Rosyjska: homoseksualizm będzie prawnie karany?

Posted: 12/01/2014 in życie w eReFi

W Rosji zakazane jest propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich. Czy zabronione zostaną również same akty jednopłciowe?

7 stycznia prawosławny duchowny Iwan Ochłobystin napisał otwarty list do prezydenta Władimira Putina. Wezwał w nim do przywrócenia kar za homoseksualizm lub zorganizowanie ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Według Ochłobystina, funkcjonująca obecnie ustawa o zakazie propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich jest nieskuteczna, ponieważ „obecność oficjalnie zarejestrowanych stowarzyszeń gejowskich sama w sobie stanowi reklamę homoseksualizmu”.

– Naród powinien tę sprawę rozsądzić. Jego większość, a nie jakieś zewnętrzne siły, powinna określić, co powinno być zakazane prawnie, a co nie. Ja uważam, że takie kontakty seksualne powinny zostać całkowicie wyłączone z życia naszego społeczeństwa. Jeśli uda się to osiągnąć poprzez moralne przekonywanie, to będzie lepiej. Jednak jeśli trzeba będzie zastosować środki prawne, to należy zapytać ludzi czy są na to gotowi – skomentował list przewodniczący synodalnego wydziału ds. relacji Patriarchatu Moskiewskiego ze społeczeństwem ojciec Wsiewołod Czaplin.

Nie wykluczył, że pytanie o karalność homoseksualizmu może zostać zadane rosyjskiemu społeczeństwu w referendum.

Szef rosyjskiej sieci LGBT, Igor Koczetkow, uważa, że takie rozwiązanie byłoby „niemoralne”.

– Ochłobystin i Patriarchat Moskiewski chcą, żeby społeczeństwo zaglądało do życia osobistego poszczególnych obywateli i decydowało za nich, jak mają żyć. To nieprzyzwoite i niemoralne także dlatego, że z powodu tej ustawy w latach sowieckich niewinnie ucierpiało około 250 tys. ludzi – powiedział.

Odpowiedzialność karna za homoseksualizm obowiązywała w ZSRR i Rosji od 1934 do 1993 roku. Za akt płciowy osób tej samej płci kodeks karny przewidywał do pięciu lat więzienia.

Na podstawie: chnnews.pl

Komentarze
 1. Kniaź pisze:

  Iwan Ochłobystin jak zawsze OK.

 2. Biedni homo-biskupi z polskiej Cerkwi… gdzie oni teraz będą jeździć? Do Rosji będzie straszno, abo to zamkną… wykastrują…

  A tak na poważnie, to według zebranych danych i świadectw ponad 50 z 300 biskupów Patriarchatu Moskiewskiego to sodomici. Z tego sama Ukraina składa się z połowy homohierarchów.
  Takie „poważne” postacie jak szarlatan Ochłobystin i czudak Czaplin, równie dobrze mogliby opowiadać o zbliżającym się ataku UFO.
  Innymi słowy – wsio budiet po staromu…

 3. alosza pisze:

  Ja bym powiedział biedny homo- biskup. Słyszałem tylko o jednym 🙂

 4. Biskupi to jedno, a są jeszcze i homo-klerycy.

  Co ważne nie ma czegoś takiego, że komuś wydaje się że lubi tylko mężczyzn. W rzeczy samej homoseksualizm (geje i lesby), pedofilizm, heteroseksualizm (cudzołożnictwo) i zoofilizm może wystąpić u jednej osoby jednocześnie, gdyż jest to przejaw dewiacji i zboczenia. Dlatego zdarzają się przypadki wchodzenia do łóżek kobiet, mężczyzn i dzieci. Jedni to nazywają biseksualizmem, ale obecnie to już wyszło za ramki „2”.

  Dlatego mogą wystąpić zboczenia u kapłanów mających matuszkę i dzieci..
  Jest znana taka historia, kiedy to diakon został zgwałcony przez dwóch tego typu kapłanów. Diakon poskarżył się dla biskupa, a ten zażartował: „I co ojcze diakonie, teraz poczuliście się w ciąży?”

 5. alosza pisze:

  PP napisz którzy biskupi to ta wielka czwórka, nikt nigdy o tym nic nie powie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s