Znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości wody!

Posted: 17/01/2014 in inne

Rosyjscy naukowcy udowodnili doświadczalnie, że znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości optyczne wody, pisze Rus Front.
Angelina Małachowskaja przez dziesięć lat z błogosławieństwa Cerkwi prowadziła badania siły, jaką posiada znak Krzyża. Przeprowadziła dużą serię eksperymentów, które wielokrotnie ponownie sprawdzała przed opublikowaniem.

„Potwierdziliśmy, że stary zwyczaj czynienia znaku Krzyża nad jedzeniem i piciem przed posiłkiem ma głęboki mistyczny sens” – mówi fizyk Angelina Małachowskaja. „Ma to praktyczne zastosowanie. Krzyż oczyszcza żywność. Jest to wielki cud, który dokonuje się praktycznie każdego dnia”.
Doszła do fenomenalnych wniosków. Zidentyfikowała unikalne właściwości antybakteryjne wody, które pojawiły się w niej (tj. w wodzie) po jej poświęceniu znakiem Krzyża i po odczytaniu nad nią prawosławnej modlitwy. Odkryto nową, nieznaną wcześniej właściwość Słowa Bożego, zmieniającego strukturę wody, to znaczy, znacznie zwiększającego jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma.

Samo przeprowadzenie tych badań było cudem, bo Angelina Małachowskaja i jej zespół nie dostali żadnych grantów. Naukowcy wykonali dużą ilość pracy za darmo – po prostu dali ludziom okazję zobaczyć i poczuć uzdrawiającą moc Boga.

Naukowcy badali skutki modlitwy „Ojcze nasz” i oddziaływania znaku krzyża prawosławnego na bakterie chorobotwórcze. Do badania pobrano próbki wody z różnych miejsc – ze studni, z rzeki i jeziora. Wszystkie próbki zawierały bakterie E. coli, Staphylococcus aureus. Okazało się jednak, że jeśli czytasz modlitwę „Ojcze nasz” i błogosławisz wodę znakiem Krzyża, to ilość szkodliwych drobnoustrojów zmniejsza się 7, 10, 100, a nawet 1000 razy!

Zaobserwowano korzystny efekt modlitwy i oddziaływania znaku krzyża na człowieka. Ustalono, że szczere błogosławieństwo potrafi ustabilizować ciśnienie i poprawia parametry krwi. Zauważono, że jeśli znak krzyża wykonywany jest niedbale, osiągnięcie efektów pozytywnych jest mizerne.

Naukowcy zmierzyli absorpcję wody przed i po wykonaniu nad nią znaku krzyża, a także po jej poświęceniu. „Okazało się, że optyczna gęstość w stosunku do jej wartości początkowej wzrastała od momentu poświęcenia” – mówi Angelina Małachowskaja.

„Oznacza to, że woda jakby WYCHWYTUJE sens wypowiadanych nad nią modlitw, pamięta ich wpływ i zachowuje go przez czas nieokreślony w postaci wzrostu wartości własnej gęstości optycznej. Woda jakby nasyca się światłem. Ludzkie oko nie może oczywiście wyłapać tych zmian w strukturze wody, ale spektrograf zapewnia obiektywną ocenę oddziaływania czynionych znaków”.

Znak krzyża zmienia gęstość optyczną wody prawie natychmiast. Gęstość optyczna wody pobranej z kranu po uczynieniu nad nią znaku krzyża przez wiernych wzrasta prawie 1,5 -krotnie, a gdy czynności tej dokonuje duchowny – aż 2,5 – krotnie. Woda „odróżnia” stopień wiary człowieka, który ją święci (!!). Ciekawy rezultat uzyskano po tym, jak wodę poświęcił wprawdzie człowiek ochrzczony, lecz niewierzący i nie noszący na sobie krzyżyka. Okazało się, że optyczna gęstość wody zmieniła się tylko o 10 %! Sprawdzają się Słowa naszego Zbawiciela: “Według wiary waszej będzie wam dane” .

Ponieważ ciało ludzkie składa się z więcej niż dwóch trzecich wody, to znaczy, że Bóg stworzył w nas taki system kanałów fizycznych, które w organizmie regulują wszystkie procesy biochemiczne, która dokładnie „rozpoznaje” imię Jezusa Chrystusa!

Można powiedzieć, że znak krzyża jest generatorem światła. a Przy żadnym innym złożeniu palców rąk (dłonią, czy w czasie niedokładnego składania palców, szybkim machaniu rękami) nie zachodzą jakiekolwiek zmiany (odnośnie wzrostu) gęstości wody.

[ Wszystko to należy rozumieć następująco: Przez szczerą, gorliwą modlitwę oraz znak Krzyża Świętego schodzi na wodę, a przede wszystkim na człowieka, łaska Ducha Świętego, Który wysłuchuje tych ludzi, którzy z czystym sercem, wiarą i gorliwością przyzywają Bożej pomocy. To Duch Święty, Który „wszędzie jest i wszystko napełnia” oświęca, oczyszcza i napełnia Swym światłem i mocą ludzi wiernych Bogu w Trójcy Świętej, oraz materię, która jest poświęcana (w tym wypadku wodę). Jeśli znak Krzyża uczyniony przez człowieka świeckiego ma taką moc, to o wiele większe jest poświęcenie wody, jakie dokonuje się w Cerkwiach np. podczas najbliższego Święta Jordanu. – Admin.]

Grigorij Tielnow, strona internetowa «Православный воин»

http://www.rusfront.ru/812-krestnoe-znamenie.html
http://innemedium.pl/wideo/znak-krzyza-zabija-zarazki-zmienia-wlasciwosci-wody

Źródłohttp://www.rusfront.ru/812-krestnoe-znamenie.html

za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15039

МОЛИТВЫ ПЕРЕД И ПОСЛЕ ВКУШЕНИЯ ПИЩИ

۞ Перед вкушением пищи ۞

Oтче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.

Или: Очи всех на Тя, Господи, уповают, и Ты даеши им пищу во благовремении, отверзаеши Ты щедрую руку Твою и исполняеши всякое животно благоволения (строки из 144 псалма).

۞ На благословение пищи и пития мирянам ۞

Господи, Иисусе Христе, Боже наш, благослови нам пищу и питие молитвами Пречистыя Твоея Матере и всех святых Твоих, яко благословен во веки веков. Аминь. (И перекрестить пищу и питие.)

۞ После вкушения пищи ۞

Благодарим Тя, Христе Боже наш, яко насытил еси нас земных Твоих благ; не лиши нас и Небеснаго Твоего Царствия, но яко посреде учеников Твоих пришел еси, Спасе, мир даяй им, прииди к нам и спаси нас.

********************************************************************

Очи всех на Тя, Господи, уповают, и Ты даеши им пищу во благовремении: отверзаеши Ты щедрую руку Твою и исполняеши всякое животно благоволения.

Komentarze
 1. rafal pisze:

  Można powiedzieć, że znak krzyża jest generatorem światła. a Przy żadnym innym złożeniu palców rąk (dłonią, czy w czasie niedokładnego składania palców, szybkim machaniu rękami) nie zachodzą jakiekolwiek zmiany (odnośnie wzrostu) gęstości wody.
  Partyzancie te zdanie jest totalnym przykładem niechlujstwa i braku logiki. Szukałem prac tej „uczonej” z tego co widać żadnym tytułem naukowym poza inżynierem (najniższy stopień naukowy w naukach technicznych coś a la licencjant w kierunkach humanistycznych posłużyć się nie może). Brak jakichkolwiek wyników badań, metodyki, weryfikacji nic, taka praca do żadnego czasopisma nawet popularnonaukowego by się nie dostała, to są minimalne wymagania. Jeśli chcesz i bywasz w Białymstoku możemy podobny eksperyment przeprowadzić dotyczący zarówno współczynnika załamania światła jak i zmiany absorbancji wody (bo akurat te pojęcia związane są z gęstością optyczną), załatwię dostęp do laboratorium i to bez żadnych grantów to są praktycznie bezkosztowe badania (sprzęt jest). Pragnę przypomnieć, że nawet wybitni uczeni popełniali błędy choćby tzw. zimna fuzja.

  • Wiarę w Boga nie da się naukowo udowodnić. Boga nie da się przedstawić za pomocą matematyki. Wiara jest sprawą serca a nie rozumu.
   Natomiast wierzę, że tak jak dobre słowo może zmienić człowieka tak i wpłynąć na otaczający nas świat.

   Pamiętam jak kiedyś pewien nadgorliwy katecheta wmawiał uczniom, że kreszczenska woda (prawosławna) nie zamarza i się nie psuje. Uczniowie na kilka godzin przed kolejną lekcją z danym katechetą wystawili za okno na parapet słoik ze święconą wodą. Gdy zaczęła się lekcja religii pokazali dla katechety słoik z lodem.

   Co do czynienia znaku krzyża nad potrawami, to jest to zależne od nas samych. Jeśli zrobimy to z wiarą to bez wątpienia Bóg nam dopomoże.
   W żywocie świętego Augustyna jest epizod kiedy to kielich z trucizną podany świętemu rozpadł się, gdy ten przed wypiciem uczynił nad nim znak krzyża. „I choćby co śmiertelnego pili, szkodzić im nie będzie” (Mr 16,18).
   Ważne jest, aby zawsze i w każdej sytuacji zachowywać równowagę stan ducha. Być uduchowionym. Napełnionym tą Łaską Ducha Świętego, o której wspominał w rozmowie z Motowiłowym prep. Serafin z Sarowu. Stąd zalecenie aby nieustannie czynić modlitwę Jezusową – umysłem przebywać z Chrystusem i w Chrystusie. To nie słowa modlitwy nas chronią, nie machanie ręką w jakimś określonym geście, nie bezwolne podchodzenie do eucharystycznego Kielicha, ani „świętości” kupione na parafialnym odpuście, lecz wiara. Wiara przejawiająca się w modlitwie, w życiu eucharystycznym, w kulcie świętych. Tak jak wiara bez uczynków jest martwa (Jak 2,26), tak i czyny bez wiary są nic nie warte.

   Pozdrawiam

 2. Podpis pisze:

  Warto też dodać, że święcona woda się nie psuje, nieważne jak długo stoi.
  Zwykła woda po paru tygodniach robi się lekko mętna, na naczyniu pojawia się zielonkawy osad, zaś od święconej wody nigdy.

 3. Podpis pisze:

  Tu jeszcze trochę fajnych rzeczy o relikwiach, ikonach:
  http://janpielgrzym.ucoz.com/publ/4-1-0-4

 4. rafal pisze:

  I tutaj Partyzancie całkowicie się z Tobą zgadzam z Twoim komentarzem, nic dodać nic ująć. Publikowanie jednak takich tekstów moim zdaniem wyrządza dużą szkodę gdyż używane są pojęcia których osoba pisząca nie rozumie, ponadto nie podpiera ich niczym bo podane dane trudno uznać za cokolwiek jeśli nie podparte są np. metodyką badań a takowej szukając nie znalazłem.

 5. rafal pisze:

  Podpisie postaw święconą wodę na słońcu w otwartym naczyniu a nie w zamkniętym naczyniu w szafce a też pojawi się zieleń. Co do mętności to też nie jest prawdą. Zreszto czyżby w sklepach sprzedawali tylko wodę święconą butelkowaną. Inna sprawa, używa się naczyń srebrzonych do przechowywania choćby czasowego wody a srebro nawet w mikroilościach ma właściwości bakteriobójcze, stąd kiedyśniejszy zwyczaj wrzucania srebrnej monety do studni. Oddzielajmy fakty naturalne od rzeczywistych cudów.

 6. ratusz pisze:

  a ja wodę kreszczeńską po przyniesieniu z cerkwi stawiam koło ikon i mimo upływu kilku lat woda ma znakomity smak nie ma przykrego zapachu, nie wrzucam żadnych srebrnych monet. Jedna butelka ma u mnie klika lat i zawsze woda jest świeża. Po prostu wody nie należy chować po lodówkach!!!!!

 7. Stanisław pisze:

  Przygotowujesz rewelacyjne artykuły oraz motywujesz wszystkich. Kiedy pojawi się kolejny zapis?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s