Kilka refleksji o bratobójczych walkach na Ukrainie i upolitycznieniu PAKP-u

Posted: 28/01/2014 in polityka i my

Na adres Redakcji przyszło kilka bardzo różnych w swej treści listów od czytelników w sprawie obecnej sytuacji na Ukrainie. Po ich przeczytaniu postanowiliśmy zakomunikować kilka naszych refleksji. Oto one:

1) Nie popieramy polityki samozwańczych władz z Federacji Rosyjskiej i tym samym nie uważamy, że jedność z Putinem jest dobrym rozwiązaniem dla Ukrainy.

2) Dążenia Ukraińców do przyłączenia się do „bogatego” i „lepszego” Zachodu jawią się dla nas takimi samymi mrzonkami o lepszym jutrze, jaki mieliśmy możliwość sami tu w Polsce doświadczy w czasach „Solidarności” a następnie po wstąpieniu Polski do UE. Unia Europejska to ZSRR-bis, a nie „Raj” miodem i mlekiem płynący.

3) Ukraińcy walczą w sterowanej walce o nic, –  zgodnie z planami polityki światowej w myśl starej maksymy – dziel i rządź.

4) Krakowska parafia prawosławna (PAKP) poprzez swoje działania uczestniczy w polityce UE wspierania bratobójczych walk na trenie Ukrainy. Mowa tutaj o zbieraniu pieniędzy, czapek, rękawiczek, śpiworów, koców a także materiałów opatrunkowych, nici, rękawiczek chirurgicznych, leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwgrypowych, na ból gardła, maści rozgrzewających i antybakteryjnych dla strony walczącej, nie zaś dla pokojowych mieszkańców, którzy zwyczajnie takich środków nie potrzebują. Cerkiew powinna wzywać do zażegnania konfliktu nie zaś stawać po którejkolwiek ze stron kierowanej polityką UE czy FR.

-red.PP

Parafia w Krakowi wspiera walczących: http://www.krakow.cerkiew.pl/wiadomosci/123-pomoc-ukrainie.html

skan-gazeta METRO 27.01.14

skan-gazeta METRO 27.01.14


.

.

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s