Wilczy Sobór odbędzie się w 2016 roku

Posted: 08/03/2014 in ekumenizm

Zgodnie z informacją podaną przez OCP Service, podczas odbywającego się obecnie zebrania zwierzchników Cerkwi lokalnych, podjęto historyczne postanowienie: Ósmy Sobór Powszechny (Wielki) odbędzie się w 2016 roku w Stambule.

Zostanie stworzona komisja przygotowująca odbycie się Soboru. Komisja ta ma posłuży za sekretariat Soboru. Jest już wiadomym że Patriarchat Konstantynopolski zamierza zebrać Wielki Sobór w świątyni św. Ireny.

Od 1961 roku pracami nad przygotowaniem Ósmego Soboru zajmowało się kilka pokoleń modernistów i ekumenistów, między innymi metr. Nikodem Rotow, arcybisup Bazyli (Krywoszein), o.Witaliusz Borowoj, Aleksy Osipow, a w ostatnim czasie patriarcha Bartłomiej i metr. Joanis Pergamoński. Wzorcem dla porzadku obrad posłużył Drugi Sobór Watykański.

Źródło: InternetSobor.org
.

.

.

.

Święty arcybiskup Teofan (Połtawski) na temat 8 Soboru:

„O ósmym soborze powszechnym… mogę powiedzieć jedynie słowami prep. Teodora Studyty: „Nie każde zebranie się biskupów jest soborem, a jedynie zebranie biskupów stojących w Prawdzie”. Prawdziwie powszechny sobór zależy nie od liczebności zebranych na nim biskupów, lecz od tego, czy będzie on mędrkować lub uczyć po prawosławnemu. Jeśli odstąpi od prawdy, on nie będzie powszechnym, chociażby i nazywał siebie tym imieniem. – Znamienity „rozbójniczy sobór” był  w swym czasie dużo bardziej liczebniejszym od wielu powszechnych soborów, i tym nie mniej nie został uznanym za powszechny, lecz otrzymał nazwę „rozbójniczego soboru”!..

Komentarze
 1. ttt pisze:

  Powszechny byłby wtedy gdyby wziął w nim cały chrześcijański świat, a nie tylko prawosławni.

 2. Historyk pisze:

  odp. dla ttt – jak już coś to proszę się udać do genewy do siedziby Światowej Rady Kościołów (Worid Council of Churches), należy doń 314 Kościołów z rozmaitych tradycji niechrześcijańskich. Cały świat w zasięgu jednej ręki.

  • ttt pisze:

   I właśnie na tym polega bezsens nazywania tego soboru powszechnym. Powszechnym byłby dopiero gdyby wzięły w nim udział Kościoły zrzeszone w ŚRK + Kościół RzK

 3. łowca mitów pisze:

  Drobne, acz znamienne, przeinaczenie: nigdzie (oprócz tej strony) nie ma mowy o „Ósmym”, czy „Powszechnym” Soborze. Ma to być Sobór Wszechprawosławny, a to czy zdobędzie miano „powszechnego” zależeć będzie od następnego Soboru, który to określi.

  • Oj tak „przeinaczenia”, „manipulacje” i co jeszcze?

   Zbliżający się sobór nazywał „ósmym” już sam prep. Justyn Popowicz. Nawet ekumeniści początkowo mówili o 8 soborze, a dopiero z czasem ugryźli się w język i zaczęli używać kilka zamiennych nazw, typu pan-sobór itp.
   Na świecie ponad 50 stron internetowych używa nazwy 8 sobór. Nawet jest strona internetowa o takiej nazwie:
   http://sobor8.ru/

   A tu aj waj, „znamienne przeinaczenia”.

 4. Paweł Jerzy pisze:

  Po soborze watykańskim II był rozłam w Kościele Rzymskim. Przypuszczam, że po tym soborze w Cerkwi dojdzie do tego samego. Zresztą , nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

 5. ПРАВОСЛАВНЫЙ АНТИМОДЕРНИСТ/Prawosławny Antymodernista pisze:

  II sobór watykański był ostatnim gwoździem do trumny dla „tradycjonalistycznego” papizmu,gdzie zerwano z dotychczasową ideologią.Papizm jest teraz rozkładającym się trupem.Teraz białemu herezjarsze zależy na rozciągnięciu swojej pozornej, duchowej władzy,pozbawionej wszelkiej, chrześcijańskiej tradycji, nad tym całym bajzlem, który nazywa się ruchem synkretycznym.Niestety,w obecnej dobie, podobny „sobór” może nanieść śmiertelną ranę Cerkwi, tylko, że w odróżnieniu od papieża, nikt z tych łże-hierarchów (zdjęcie powyżej) nie pokwapi się o władzę, w tzw. ekumenice, raczej wszyscy, jak będzie trzeba, pocałują pantofelek wielkiego, rzymskego „pontyfika”.

  NAJPIERW PANTOFELEK RZYMSKIEGO PONTYFIKA, PÓŹNIEJ PANTOFELEK JEROZOLIMSKIEGO MOSHIACHA !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s