Białystok bardziej papieski niż reszta Polski

Posted: 29/04/2014 in humor

Na wyświetlaczach autobusów linii m.in. 4 i 10 wczoraj widniały takie napisy. W niedzielę ewidentnie kojarzyły się z nauką kanonizowanego Jana Pawła II. Jednak wczoraj budziły już zabawne skojarzenia. (fot. A. Zgiet)

„Starosielce. Nie lękajcie się”, „Nowe Miasto. Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście” z takimi tekstami na wyświetlaczach jeździły wczoraj białostockie autobusy.

Mamy nie lękać się wchodzić do autobusu – pyta żartobliwie prof. filozofii Małgorzata Kowalska z Uniwersytetu w Białymstoku.

Napisy na wyświetlaczach miejskich autobusów, zawierające cytaty z wypowiedzi Jana Pawła II, były zrozumiałe w niedzielę, w dniu kanonizacji. W poniedziałek tworzyły – zapewne niechcący – zabawny kontekst. I tak np. na wyświetlaczu jednego z autobusów linii nr 4 był napis „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, a jadącej na dworzec PKP”10” – „Niech zstąpi duch Twój”.

– W niedzielę takie zdania mogły kojarzyć się jednoznacznie, czyli z wyniesieniem papieża na ołtarze. Ale teraz ich przesłanie jest całkowicie świeckie i zabawne. Ktoś musi mieć duże poczucie humoru – komentuje z nutką ironii prof. Kowalska, kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Europa Plus – Twój Ruch.

Natomiast Jarosław Wyszkowski, zastępca dyrektora Białostockiej Komunikacji Miejskiej w Białymstoku nie widzi w tym nic złego, że w miejskich autobusach nadal są wyświetlane słowa Jana Pawła II.

– Z punktu widzenia wierzącego i praktykującego katolika to nic dziwnego. Oczywiście, komuś może się to nie podobać. Nie sądzę jednak, by kogoś tym skrzywdzono – przekonuje, zapewniając, że napisy zostaną usunięte we wtorek. Dlaczego dopiero dzisiaj?

– Bo część z obchodów kanonizacyjnych odbywała się, jeszcze w poniedziałek – mówi Wyszkowski.

Ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej, odmówił nam komentarza.

Oryginalny tytuł: Szefowie spółki komunalnej „ewangelizują”. To nie szacunek, a żart ze słów JP II

Źródło: http://www.wspolczesna.pl/

Komentarze
 1. Gerd pisze:

  Jewropa plius-twoj palikot. Obrońcy chrześcijaństwa każdego rodzaju…
  Palikoty nie są śmieszni, a tolerancyjni są tylko wtedy, kiedy ich się toleruje.

 2. GEB pisze:

  APOKALIPSA Nie lękajcie się
  Ziemia – wylęgarnia bogów
  Ziemia jest specjalnym rodzajem laboratorium

  Kiedy człowiek jest bardziej rozwinięty w sensie duchowym,
  wtedy może jego ciało i psychika tolerować przepływ energii o wyższej częstotliwości.
  Za szybka i za silna częstotliwość energii można wypalić układ nerwowy człowieka.
  ” Dzieci Universu”

  Kiedy człowiek przeżywa swój własny wielowymiarowy stan,
  swoją różnorodność energetyczną, zasięg i siłę,
  nabiera życie na Ziemi zupełnie nowe wymiary.
  Rauni – Leena Luukanen

  Jest to ten plan, który będzie odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu.
  Jak sugeruje się, znajdujemy się w okresie przygotowań do dramatycznego zwiększenia świadomości (zmiany częstotliwości). W wyniku czego m. in. nastąpi polaryzacja.
  Ludzie, którzy nie będą mogi dostosować się do zwiększonej częstotliwości bądą zwracać się agresywnie wobec tego wszystkiego, co nowa era przynosi.
  Oni po prostu nie będą w stanie prosperować w tej nowej rzeczywistości i muszą odrodzić się na innych planetach, gdzie mogą kontynuować swój rozwój w bardziej pasującym im tempie.
  I tu chciałbym powiedzieć do PSYCHIATROW – spakujcie swoje walizki !

  Życie jest wibrującą energią

  20 grudnia 2012 zawiązał Chrystus Jezus i Maria Magdalena mistyczne małżeństwo w Niebie, a i Ziemia, która jest również żywą istotą kosmiczną, weszła na ten sam poziom świętości jak Słońce i Księżyc.
  Jest to początek nowego cyklu życia ludzi i ich wielkich rozwojowych możliwości.

  Słońca i Księżyca alchemiczny ślub jest najbardziej tajny małżeństwem, ale może nie; współczesna nauka potrafi wyjaśnić to małżeństwo transcendentnego Boga Słońca – FOTONU i Bogini Księżyca – Elektronu.

  Fizycy podkreślą, że kwant fotonu, najmniejsza część promieniowania słonecznego jest wieczny. Foton jest zawsze w ruchu, nic nie może się zatrzymać jego ruchu. Ten foton jest pełen kolorów i może zmieniać kolor, jego częstotliwość, gdy się znajduje w dużych ilościach. Foton – jest uznany za najczystszą formę energii, za najczystszą falę, zawsze w ruchu – może się łączyć z innymi fotonami. Gdy jest w rezonansie z drugim fotonem, tworzy „krótkotrwałą cząstkę”. Ta cząstka jest znana jako cząstka π0 i może rozbić się na dwa fotony, bez masy, jako czysta fala w ruchu. To jest podstawa do wspaniałego ruchu tam i z powrotem pomiędzy światłem i materią. Ten foton nie może być zatrzymany w jednym miejscu.

  Tu leży podstawa teorii względności.

  Ten bardzo aktywny, bardzo dynamiczny, bardzo energiczny FOTON może być przechwycony przez Elektron, który jest w rezonansie z FOTONEM.
  Co to oznacza? Elektrony są już częścią materii. Są one również w ciągłym ruchu. Nieustannie oscylują na własnej długości fali. Mają one swoją własną częstotliwość, jak odbiornik radiowy, który jest dostosowany do określonej długości fali.
  ELEKTRON kocha FOTON tak jak miłość w wydaniu duchowo/boskim, Maria Magdalena kochała Jezusa Chrystusa i odwrotnie.

  Bóg jest miłością na wszystkich poziomach, a kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg w nim .

  Elektrony przyciągają do swojego pola magnetycznego fotony, tak jak kobiety przyciągają mężczyzn. Gdy ładunek elektryczny przemieszcza się, zawsze wytwarza pole magnetyczne. Ten poruszający się foton ma również pole magnetyczne. Oba pola, pole magnetyczne elektronów i pole magnetyczne fotonów przyciągają się, gdy ich długość fali jest w harmonii. Długość fali – którą fotony mogą zmieniać – musi pasować do długości fali elektronu go okrążającego, tak że obwód/obieg zachowuje pełną długość fali.
  Funkcja ta jest bardzo interesująca w swojej fizycznej manifestacji, w jej biologicznych i nawet w filozoficznych implikacji.
  Cała materia posiada własną wibrację wrodzoną. Oczywiście dotyczy to również substancji żywych. Ta energia, która jest pochłaniana, musi być zgodna z jej nieodłącznej długości fali.
  Promienie słoneczne są bardzo w zgodzie z ludźmi.
  To nie przypadek, że kochamy Słońce.
  Rezonans w naszej tkance biologicznej jest mocno nastawiony na absorpcje energii słonecznej, a fizycy, którzy zajmują się tymi naukowymi zjawiskami, kwante-biolodzy, mówią, że nie ma nic na Ziemi, co ma wyższe stężenie energii fotonów słonecznych niż ludzie. To wzbogacenie fotonów słonecznych zależy w dużej mierze od aspektów „energii „, długości fali, które są kompatybilne z ludźmi.

  Światło jest najszybszym podróżnikiem od gwiazdy do gwiazdy.

  Ludzie mogą w przyszłości przenosić się między planetami i gwiazdami, ale najpierw muszą poprawić się / oczyścić swoje dusze.

  W 1997 roku odkrył S.J. Spottiswoode i Edwin May na Cognitive Science Laboratory w Kalifornii, że parapsychologiczne eksperymenty w telepatii najlepiej wykonywać w pewnej porze dnia.
  Ale ty możesz zdecydować, czy chcesz otrzymywać wiadomości z widzialnego i niewidzialnego świata. Ty możesz wybrać sam drogę, którą chceż podążać.
  TY możesz zgubić się idąc drogami okrężnymi, bardzo niebezpiecznymi i być może nigdy nie znaleźć odpowiednch drzwi. Po drodze możesz ryzykować spaleniem układu nerwowego, który nie był przygotowany za wczasu do walki z rosnącymi impulsami z KOSMOSU .
  Czy nie lepiej przejść tą drogą, którą inni przed nami szli, a mianowicie Chrystus Jezus i Maria Magdalena i z powodzeniem przetestował ją dla nas.

  Chcesz iść po drodze Marii Magdaleny?
  Chcesz otworzyć i oczyścić swoje czakry (które są centrami energetycznymi twojego ciała), przy pomocy 7 Sakramentów? Wezwij więc Chrystusa Jezusa i prosić Go o pomoc w tym wąskim przejściu narodzenia się na nowo.

  Aby zostać uczniem Chrystusa Jezusa, (który powiedział: Jestem śwatłem świata), musisz opanować sakramenty wtajemniczenia, którymi są Sakrament Chrztu i Sakrament Pojednania (szczera spowiedź).
  Potem możesz otworzyć z czystym sumieniem pierwsze drzwi, przychodząc do ołtarza i otrzymując Eucharystię tj. Sakrament zjednoczenia z Chrystusem i cierpieniem innych.

  Teraz już jesteś na dobrej drodze do świata duchowego, we świecie wewnętrznym – trójkątnej piramidzie. „Twoje wewnętrzne dziecko” musi przejść następne próby aby zostać sam mistrzem w swoim mikrokosmosie.

  W starożytnym Egipcie lekcje inicjacji przebiegały w świecie zewnętrznym, w świątyni kwadratowych piramid. Ponieważ Cywilizacji Egipskej nie udało się, żydzi otrzymali szansę.

  Cywilizacja Egipska (co było wynikiem dobrze zaplanowanego i starannie kontrolowanego eksperymentu na cywilizacji ludzkiej), pozostawiła nam ślady swojej wiedzy, w którą jesteśmy wzbogaconi teraz. Ale to ważne jest, abyśmy w pełni prawidłowo zrozumieli i wykorzystali ją.

  Co teraz? Czy naród żydowski zdał egzamin? On zostawilł nam Stary Testament i ukrył resztę nauki dla siebie lub dopuszcza według ich zdania tylko tych wybranych.

  Ale my, chrześcijanie otrzymaliśmy Nowy Testament, który cesarz Konstantyn wprowadził w swoim królewstwie.
  Nowy Testament jest poważnym sprawdzianem na naszą inteligencję.

  Jak możemy zrozumieć naukę Jezusa?
  Co Jezus miał na myśli, kiedy powiedział do tych nauczycieli w pismach, że może w trzy dni zbudować świątynię?
  Jaka była naprawdę pointa wskrzeszenia Łazarza? Dlaczego Jezus musiał mu pomóc w tej inicjacji?

  Nasz świat składa się z trzech światów: świata aniołów, świata gwiazd i świata przyrody.

  I mamy: trzech głównych lekarzy, są to Nasz Pan, natura i czas.
  To u nich musimy szukać pomocy, ale całą pracę musimy wykonać sami.

  Stare rosyjskie przysłowie mówi:
  ” Wierz w Boga, ale nie zaprzestaj wiosłować! „.

  Japońskie przysłowie : ” Upadaj siedem razy ale wstawaj osiem „.

  Nie goń za szczęściem, ono przyjdzie, kiedy spróbujesz żyć z korzyścią nie tylko dla siebie, ale także dla osób wśród których żyjesz.

  Możemy teraz jako CYWILIZACJI ZIEMSKA przejść testy?

  Możemy podłączyć trójkątne piramidy z czworokątnymi aby uzyskać „jajko śwata” i umieścić je na „dębie wszechświata” ?

  Musimy obserwować geometryczne wzory na polach zbożowych, musimy studiować świętą geometrię, ale przede wszystkim oczyszczać nasze serca z grzechów.

  Na koniec moich rozważań dziękuję za inspirację : Nassimowi Haramein – dla jego idei skalowania, które w jakiś sposób łączy mikro- i makro świat oraz największemu wszechstronnie poinformowanemu mędrcowi naszych czasów pani dr Johanna Budwig.

  Teraz próbujmy budować most między makro – i mikro światem!
  http://www.jam0.net/

  DEMON ZWODNICZY, który na dobre zawładnął Kościołem Katolickim jest dzieło Adolfa Hyły, obraz JEZU ufam TOBIE, który dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach namalował w 1944 r.
  Kiedy porównuję ten obraz z Całunem Turyńskim, który uznaję za Prawdziwe Niebiańskie Zdjęcie Jezusa, nie zgadzają mi się fakty.
  Po pierwsze ślady ran na rękach Jezusa powinny być w nadgarstkach a nie na dłoniach.
  Po drugie Jezus na obrazie Adolfa patrzy ci prosto w oczy i hipnotyzuje cię. To nawet jest niezgodne z wypowiedziami siostry Faustyny Zofii Kowalskej.
  Sam porównaj te dwa wzory:

  Ogólnie pseudo JEZUS Adolfa jest za bardzo PLAYBOY wywołujący seksualne pożądania.

  http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fforumdlazycia.files.wordpress.com%2F2012%2F09%2Fjezu-ufam-tobie-ty-sic499-tym-zajmij-blogspot-com-2.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fforumdlazycia.wordpress.com%2F2012%2F09%2F21%2Fjezu-ufam-tobie-ty-sie-tym-zajmij%2F&h=205&w=270&tbnid=Dyy4jfqOd3o7VM%3A&zoom=1&docid=hfNvycZEssuftM&ei=61BnU5ypEYXB4wSm6IHYAw&tbm=isch&ved=0CGEQMygNMA0&iact=rc&uact=3&dur=5043&page=1&start=0&ndsp=14

  A przecież jest to niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego.
  Mam nadzieję, że te moje spostrzeżenia będą tą śliną Jezusa dla otwarcia oczu dla ks. dr hab. Piotra Natanka i całego Kościoła Katolickiego.
  DEMON ZWODNICZY opętuje ludzi. Mamy na to wiele przykładów!

  Psychiatria – farmaceutyczny raj
  Zbadałem dziesięć największych firm farmaceutycznych na świecie.
  Ich model biznesowy spełnia kryteria dla mafii”, mówi profesor Peter Gøtzsche.
  Książka „Śmiercionośna Medycyna i przestępczość zorganizowana”
  http://www.amazon.com/Deadly-Medicines-Organised-Crime-Gotzsche-ebook/dp/B00G353WCE/ref=la_B001JSCEI8_1_1/182-3260829-9681153?s=books&ie=UTF8&qid=1399089024&sr=1-1
  Dopóki Psychiatria będzie w rękach ludzi żądnej władzy czy bogactwa za wszelką cenę, pozostaniemy w matrixie.
  Zwracam się do wszystkich o wsparcie dla Ilony Różalskiej tej Pierwszej ISKRZE w procesie oczyszczania Kościoła Chrystusowego.
  http://www.tvn24.pl/krakow,50/tlumaczy-dlaczego-zdewastowala-obraz-chciala-zwrocic-uwage-na-przeslanie-sw-faustyny,423164.html

  Nie bój się Apokalipsy, Apokalipsa to objawienie planu WIELKIEGO OCZYSZCZENIA ziemi z wpływów Lucyfera, jego demonów i grzechu.
  http://www.apokalipsa.info.pl/pismo_swiete/apokalipsa_cala.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s