Ekumenizm z relikwiami

Posted: 31/08/2014 in ekumenizm

Przyjazd do Polski relikwii nie mógł się obejść bez ekumenicznego dodatku. Przedstawiony poniżej materiał to zaledwie szczątkowy, dochodzący do nas poprzez Internet zapis ekumenicznych działań prawosławnych (?) hierarchów i kleru. Można by przy każdej takiej sytuacji wysyłać w teren naszych korespondentów, ale czy jest sens zawalać ich i nasz portal morzem tego typu materiałów? Przyznajemy, że nie informujemy na naszym portalu o wszystkich takich wydarzeniach, bo… jest ich zbyt dużo. Tak, dużo… Ekumeniczna propaganda kontrolowana przez Nowy Światowy Porządek pochłania łatwowierne masy ludzi. Na naszych oczach zachodzi zmiana w sposobie myślenia a tym samym wierzenia już nieprawosławnego narodu naszych ziem. Na żal, biorą w tym udział nawet niektórzy mnisi z Góry Atos.

.

.
Fragment ze strony katolickiej Łódzkiej Archidiecezji: „…do Łodzi dotarły relikwie Chrystusowego Krzyża i świętej Marii Magdaleny. Ich peregrynację po Polsce przeżywa Kościół Prawosławny. Relikwie przez dwa dni są w łódzkiej katedrze prawosławnej św. Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego 56. W uroczystościach bierze również udział abp (papista -red.PP) Marek Jędraszewski i bp (papista -red.PP) senior Adam Lepa”.

.

.
W dniu 21 sierpnia 20014 roku w Słochach Annopolskich przebywający tam nowoatoscy mnisi (Simonopetras) jak również metr. Sawa (Hrycuniak), abp-rotarianin Abel (Popławski), starec-biskup Grzegorz (Charkiewicz), bp Jerzy (Pańkowski) wraz z klerem Watykańskiego Kościoła wspólnie wyświęcili nową cerkiew ku czci św. Marii Magdaleny. Poniżej zdjęcia z tej imprezy. Aby je powiększyć należy na nie nacisnąć/kliknąć.

.

Poniżej nagranie z tej uroczystości. Zaskakujące jak słochowskie dzieci modlą się po zachodniemu nabożnie składając swe rączki (patrz 01:02 – 01:09 min filmu).


.
Tego samego dnia relikwie zostały przewiezione do Białegostoku do katedralnej cerkwi św. Mikołaja. W świątyni modlitwa trwała przez całą noc. Wziął w niej udział metropolita białostocki arcybiskup-papista Edward Ozorowski (Kościół Watykański)

Komentarze
 1. Martin pisze:

  Wysłałem już informację o tym do naszych zaprzyjaźnionych konserwatywnych Greków (tak nowostylnych jak i starostylnych). Oto pierwsze dopiero co zamieszczone przez nich artykuły o atoskim ekumenizmie w Polsce:

  http://aktines.blogspot.com/2014/08/blog-post_694.html

  http://www.palo.gr/ekklhsiastika-nea/oikoymenistiki-ypodoxi-ierwn-leipsanwn-apo-tin-simwnopetra-stin-polwnia-fwto-vinteo/11450064/

  Jeszcze dziś tym razem w języku rosyjskim wyślę stosowny artykuł do Rosjan (na emigracji oraz tych z patriarchatu).
  Ludzie powinni o tym wiedzieć.

 2. Jest jeszcze smaczek w tej historii z tymi neomnichami. Z monasterem Simonopetra w szczególnej mierze kolegują się mnisi z Kielii Burazery (Beorazery). Tak, tej samej gdzie znajduje się polski mnich o.Gabriel (Krańczuk) i do starca której na spowiedź jeździ bp Grzegorz. Kielia Burazery rzecz jasna dopomogła w pertraktacjach z Simonopetra w sprawie przywiezienia tych relikwii do Polski.

  Cóż… nie oczekujmy za wiele od tych „borców za wieru”, skoro takich mają nauczycieli. Ciekawe jak zareagowaliby pozostali atoscy mnisi na widok tych zdjęć? Może warto i im je podesłać?

 3. Paweł Jerzy pisze:

  Marcin Luter i Kalwin w grobie się chyba przewrócili, widząc pastora luterańskiego i kalwińskiego oddającego cześć relikwiom w Łodzi.

 4. PRAWOSŁAWNY CZASOWNIK pisze:

  Chcieli by tak było i robili to by tak było, ale spotykam naszych prawosławnych i mówią o innym wymiarze przybycia relikwii.Owoc wyszedł inny niż było zamierzenie naszej hierarchii… naprawdę. Mam kilka świadectw w tym i własne…ale to już historia nie pasująca do powyższej propagandy. Ja tu tylko przytoczę pewien artykuł http://www.taday.ru/text/1052053.html?rss_feed=export_all, bo red PP poszła o jeden most za daleko w swej małostkowości:

 5. Sokrates i Ksantypa. pisze:

  O… fajna strona, tyle tu przyjaciół, że nie czuję się osamotniony. Zobaczyłem ten film i… „Zaskakujące jak słochowskie dzieci modlą się po zachodniemu nabożnie składając swe rączki (patrz 01:02 – 01:09 min filmu).
  To one nie biorą kwiatków w te rączki?
  A jakby się modliły po wschodniemu i składały rączki po zachodniemu, to jest be?

 6. chrisogon pisze:

  W następnym roku mają przyjechać do Polski relikwie św. Spirydona z Trimituntu.Czyżby rozpoczął się kolejny cykl corocznych imprez w PAKPie?Z ekumenicznym show oczywiście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s