Filaret Denysenko: Putin jest pod wpływem szatana i czeka go potępienie!

Posted: 07/09/2014 in inne

Tak mocnej krytyki Władimira Putina dawno nie słyszeliśmy. Patriarcha Filaret napisał, że „Władimir Putin znalazł się pod wpływem Szatana i czeka go wieczne potępienie, jeśli się nie opamięta”.

W sobotę patriarcha Filaret wydał specjalne oświadczenie, w którym mocno potępił przywódcę Rosji Władimira Putina i ogłosił, że Putin jest pod wpływem szatana. Patriarcha Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego w oświadczeniu pisze: „Prezydent Władimir Putin znalazł się pod wpływem Szatana i czeka go wieczne potępienie, jeśli się nie opamięta”. I dodaje: „Z wielką przykrością muszę powiedzieć publicznie, że wśród władców tego świata pojawił się nowy Kain. Nie z imienia, ale przez swoje czyny. Podobnie jak Kain wyżej wymieniony władca znalazł się pod wpływem szatana. Władca ten cynicznie kłamie, mówiąc, że jego kraj nie jest stroną konfliktu na Ukrainie, choć robił wszystko, aby wzniecić konflikt i go utrzymywać. Sam siebie nazywa bratem narodu ukraińskiego, ale w rzeczywistości według uczynków swoich stał się nowym Kainem, przelewając krew braterską i oplatając kłamstwami cały świat”.

Patriarcha wezwał wyznawców prawosławia, aby modli się o opamiętanie dla Putina. W przeciwnym razie, dodał Filaret, prezydenta Rosji czeka haniebny koniec i wieczne potępienie w piekle.

Oświadczenie zostało napisane po ukraińsku, rosyjsku i angielsku.

mark/gazeta.pl

http://www.fronda.pl/a/putin-jest-pod-wplywem-szatana-i-czeka-go-potepienie,41378.html

Komentarze
  1. miki pisze:

    Oj pp nie brudźmy sobie rąk roskolnikom. PRawosławny partyzancie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s