Metropolita i blondynka.

Posted: 19/09/2014 in modernizm i odnowieńcy

ladMołdawskie i zachodnie media opublikowały ciężkie dowody tego, że metropolita Włodzimierz (Kantarian) nie przynależy do gej-lobby.

Można by powiedzieć, że z niejaką nawet ulgą mieszkańcy Republiki Mołdawia przyjęli informację kiszyniowskiego tygodnika „Ziarul de Garda” o tym, że zwierzchnik miejscowej metropolii Patriarchatu Moskiewskiego metr. Kiszyniowski i całej Mołdawii Włodzimierz został zauważony podczas odpoczynku wraz z czarującą blondynką.

Prawosławna społeczność regionu w swych komentarzach pod artykułem na stronach cyfrowego tygodnika, który został opublikowany 11 września, jawnie wyrażała swoją aprobatę: „Swój, sława Bogu, że nie pedał!”. Zważywszy na niezwykle silne gej-lobby w kierownictwie Patriarchatu Moskiewskiego, do którego przynależy metr. Włodzimierz, wspomniana publikacja co prędzej wygląda jak niczego sobie reklama aniżeli nowinka szmatławca. Przecie nawet wśród wykładowców szkół duchownych są obecnie obrońcy nauki o tym, jakoby śluby celibatu dawane podczas postrzyżyn mniszych się anulują po biskupiej chirotonii.

Dziennikarskie śledztwo nie było szczególnie trudnym – zostało zebrane na podstawie fotografii, które Nelli Tkaczuk („blondynka”) wstawiła na swej stronie „Odnokłasniki” (odpowiednik „Naszej klasy”). Sesja zdjęciowa uwieczniła ją i metropolitę Włodzimierza w czasie zabaw i odpoczynku: oto władyka w podrjasniku (sutannie) wręcza Nelli ogromny prezent, a tu razem na plaży w kostiumach kąpielowych, a tutaj na pokładzie Jachtu podczas degustacji potraw i win. Zdjęcia z wycieczki datowane na 2012 rok – odpoczynek w tureckim kurorcie Kemer. Profil w sieci został już usunięty, lecz prawie wszystkie zdjęcia zostały skopiowane przez mołdawski tygodnik.

(ABY POWIĘKSZYĆ NACIŚNIJ/kliknij NA ZDJĘCIE)

Dziennikarze bez szczególnych problemów wyjaśnili na podstawie oficjalnie dostępnych źródeł, że Nelli Tkaczuk 47 lat, właścicielka firmy ochroniarskiej „Alfa-Nord”, zarejestrowana pod adresem jednego z dwóch przynależących do niej mieszkań w Kiszyniowie. Oprócz tego, jest ona właścicielką ekskluzywnej willi znajdującej się w pięciu kilometrach od stolicy Mołdawii, w miejscowości Bostancy. Lecz, co zadziwiło – właśnie tam mieszka metropolita Włodzimierz, nie zważając na to, że posiada on oficjalną rezydencję oraz własne mieszkanie w centrum Kiszyniowa. O mniszych ślubach prostoty nawet nie wspominamy uważając to w tej sytuacji za coś niewłaściwego.

Rezydencja Nelli Tkaczuk jest otoczona kamiennym ogrodzeniem, lecz nawet on nie ukrył przed miejscowymi częste przyjazdy i wyjazdy blond-właścicielki i metropolity. Mieszkańcy dobrowolnie i z chęcią dzielili się z dziennikarzami swymi spostrzeżeniami.

Połączywszy zebrane informacje z fotografiami Nelli Tkaczuk na jej internetowym profilu, oraz wziąwszy pod uwagę ten fakt, że na świeckie imię metropolity Włodzimierza – Mikołaj Kontarian – w Kiszyniowie jest zarejestrowanych minimum dwie prywatne firmy, gdzie figuruje on jako właściciel i menadżer. Dziennikarze zwrócili się do Patriarchatu Moskiewskiego z prośbą o wyjaśnienia. Ani odpowiedzi, ani jakiejkolwiek innej reakcji nie było. Zważywszy, że materiały z działalności metropolity na długo przed publikacją zostały zaprezentowane Patriarchatowi.

Za to w dniu po publikacji dyrektor generalny tygodnika „Ziarul de Garda” Alina Radu, otrzymała telefon z numeru firmy „Alfa-Nord” od niejakiego pana, który się przedstawił jako Rusłan Ibragimow. Dzwoniący poinformował że jest mężem Nelli Tkaczuk i że „tej sprawy tak nie zostawi i postąpi zgodnie z prawem czeczeńskim”.

To zajmujące, choć i nie zawierające bezpośrednich gróźb, 14-sto minutowe nagranie szybko dostarczono dla policji.

Na podstawie: portal-credo.ru; „Radio Free Europe/Radio Liberty” i „Ziarul de Garda”)

Komentarze
  1. Mołdawia… kraina ortodoksyjnych wiernych, którzy nie raz publicznie i głośno wypowiadali się przeciwko nowemu stylowi czy ekumenizmowi. A tu masz ci babo placek…
    Takich „swoich chłopów” u nas też nie brakuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s