Stany Zjednoczone rozkoszują się rozlewem krwi na Ukrainie – Biskup Czernowicki Longin

Posted: 21/09/2014 in wojna i Cerkiew

a Władyka Longin (Żar), Biskup Banczeński, wikariusz Diecezji Czernowickiej (Ukraińska Prawosławna Cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego), który jest również nazywany „ojcem czterystu sierot”, stał się powszechnie znany dzięki filmowi dokumentalnemu „Форпост” („Posterunek na pierwszej linii”), wygłosił nadzwyczaj surowe kazanie przeciwko wojnie na Ukrainie i przywódców tego kraju, których nazwał „przeklętymi” i „sługami szatana”. Ponadto władyka wezwał ukraińskich wiernych, aby nie posyłali swoje dzieci na śmierć, ponieważ jest to sprzeczne z wiarą prawosławną.

Biskup Longin o mobilizacji
Wzywam was, abyście byli zjednoczeni i nie posyłali swoje dzieci na śmierć. Nasza prawosławna wiara nie pozwala nam zabijać się nawzajem. Oni chcą śmierci naszych ludzi, żyjących w pokoju i z Bogiem, w imię swoich interesów politycznych, dla dobra tych, którzy bronią ich biznesu i stanowisk przywódczych.

Moi drodzy, wam nie wolno strzelać i zabijać. Bóg daje życie i On je zabiera. Ukraińscy przywódcy oświadczyli, że „wiara prawosławna jest największym wrogiem Ukrainy”. Tak im podyktowali obcokrajowcy, dla których nie do zniesienia jest prawda, ponieważ są oni ślepi.

O ofiarach konfliktu na Ukrainie
Jak można podnieść broń i strzelać do stworzenia Bożego? U niego, podobnie jak i u was, jest matka, żona, dziecko. Dlaczego zmuszają nas siłą, aby zabijać? Tajemnica zostanie ujawniona, zginęły tysiące, dziesiątki tysięcy, a oni mówią o setkach. Ja nie błogosławię was, aby iść na wojnę. Wzywam was do pokoju.

Zabito około dziesięciu tysięcy żołnierzy i nawet ich matki nie wiedzą o tym, że nie ma ich wśród żywych. Nie zajmuję się polityką, ale z bólem muszę powiedzieć, że jest to wojna nie przeciwko wrogowi, a wojna między nami. Gdy przeklęci bronią Stanów Zjednoczonych, tamci chcą widzieć, jak prawosławni zabijają się nawzajem, i sami w tym czasie jedzą, piją, bawią się i cieszą się z tego, że na świętej ziemi przelewa się krew.

O udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki i Zachodu w konflikcie
Zapłacą oni w pełni za tę krew, która poplamiła ich ręce i odzież. Wszystko to – jest dziełem tej przeklętej Europy, o której Święci Ojcowie mówili: „Nie kłaniajcie się bestiom” i Amerykanów, którzy wszędzie, gdziekolwiek się wmieszają, sieją tylko nienawiść i rozlew krwi. Teraz oni się wycofali i rozkoszują się tym, że przelewa się krew naszych chrześcijan.

Bracia, wszyscy czujemy, że znajdujemy się na progu trzeciej wojny światowej. Oto dlaczego apelowałem do was: „Nawracajcie się”! Dziękuję wszystkim wioskom Bukowiny, wszystkim jej mieszkańcom za to, że powstaliście. Do tego jesteśmy powołani wszyscy: nie oddamy swoich dzieci na śmierć!

O obecnych przywódcach Ukrainy
Nigdy nie będę wspominał na Boskiej Liturgii tych przeklętych przywódców naszego kraju, tych niewierzących, którzy nie boją się Boga, którzy siedzą w fotelach i wydają rozkazy o zabijaniu. Pozostała tylko jedna modlitwa: Panie, jeśli jeszcze możesz, oświeć ich, ponieważ ogarnęły ich mrok i piekło. Im nie potrzeba niczego, oprócz rozlewu krwi, w tym oni znajdują zadowolenie. Sataniści! Słudzy diabła. Jeśli się nie zatrzymają, wtedy zatrzyma ich Bóg, ale będzie to wtedy dla nich wielkie nieszczęście.

Tłumaczył Janusz Sielicki

17.9.2014 r.

Z portalu Russkaja Wiesna:

США наслаждаются кровопролитием на Украине — епископ Черновицкой Лонгин

http://rusvesna.su/news/1410962651

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s