Jesteście za Europą czy za Chrystusem ?

Posted: 01/11/2014 in cytaty

Święty Nikołaj Serbski o Europie: „W naszych czasach wyrosło nowe pokolenie Europejczyków, które poślubiło pożądliwość z arogancją rozumu i ateizmu…Pożądliwość i rozum są poślubione i małżeństwo zawarte nie jest już katolickie czy protestanckie ale, co jest jasne i oczywiste, jest szatańskie.

Współczesna Europa już nie jest papieska i nie jest luterańska. Ona jest poza ich wpływem. Ona jest całkowicie ziemska, doczesna…Czyż wy nie odczuliście zamroczenia i zbrodni antychrześcijańskiej Europy na swoich ramionach? Za kim jesteście? Za Europą czy za Chrystusem? Za śmiercią czy za życiem? Zadajcie sobie to pytanie. Uświadomcie to sobie. Zdecydujcie się. Śmierć albo życie…Wiedzcie o tym, że Europa to śmierć a Chrystus to życie. Wybierzcie życie abyście na wieki byli żywi”.

Za kim jesteście? Gdzie ciemność gęstnieje? Tam gdzie świeciło jeszcze światło i nagle ono zgasło. Tam jest najgęstszy mrok. Kiedy w przestrzeni gdzie błyszczą setki ogni i noc konkuruje z jasnym dniem nagle gasną wszystkie światła, to wtedy nad nią istnieje taki mrok jakiego nie zobaczysz w ciemnych wozach cygańskich.

Ach, bracia moi, my wznieśliśmy wodzów swoich ale otworzyliśmy oczy i zobaczyliśmy podobną przestrzeń. Błyskała ona ogniami, jakby konkurując ze słonecznym niebem. Ale ognie zgasły i, patrząc z bałkańskich wzgórz, ujrzeliśmy tę przestrzeń bez światła, ciemną jak matecznik kreta pod ziemią. To miejsce na mapie świata jest zaznaczone jako „Europa” a narody zamieszkujące ją są znane jako bezlitośni wrogowie Boga.

Czym jest Europa?

To jest pożądliwość i rozum. Pierwsze i drugie jest ludzkie. Ludzka pożądliwość i ludzki rozum. Oba ucieleśniane są przez papieża i Lutra. Czym jest zatem Europa? To papież i Luter. Ekstremalne nasycenie ludzką pożądliwością i ekstremalne nasycenie ludzkim rozumem. Europejski papież uosabia żądzę władzy, europejski Luter uosabia ludzkie zuchwalstwo wyjaśniania wszystkiego za pomocą własnego rozumu.

Papież – władca świata i intelektualista – władca świata. Oto egzystencjalna i historyczna istota Europy. To pierwsze oznacza negację Wiary, to drugie odrzucanie Kościoła Chrystusowego. Tak poprzez wieki kilka demonów panuje w ciele Europy.

Czy może ktoś wyzwolić Europę od tej okrutnej władzy?

Nikt, za wyjątkiem Tego, Który wpisany jest złotymi zgłoskami w historię rodzaju ludzkiego jako Jedyny, który wypędza demony z ludzi. Domyślacie się o Kim jest mowa? Mowa jest o Panu Naszym, Jezusie Chrystusie, Mesjaszu i Zbawicielu świata, zrodzonym z Dziewicy, zamordowanym przez żydów, Zmartwychwstałym, istniejącym od wieków w wieczności, zapowiedzianym przez Niebiosa, uwielbionym przez Anioły, poświadczonym przez świętych, wyznawanym przez naszych praojców.

Dopóki Europa trzymała się Chrystusa, Słońca Prawdy, i Jego Apostołów, męczenników, świętych, niezliczonego grona Jego świętych wyznawców i sprawiedliwych, to była ona, jak gdyby oświetloną przestrzenią, oświetloną setkami, tysiącami świateł wielkich i małych.

Ale kiedy ludzka żądza i hardość z pychą rozumu, zaatakowały Chrystusa jak straszliwy huragan, pogasły natychmiast, na oczach ludzi oświetlające ognie a przestrzenią zawładnęła ciemność podobna do mroku podziemnych labiryntów kreta.

W oparciu o ludzkie pożądanie każdy naród, każdy człowiek, szuka władzy, lubieżności i chwały, wzorując się na papieżu rzymskim. Według pychy rozumu każdy naród i każdy człowiek sądzi, że jest mądrzejszy od wszystkich innych i bardziej niż innym należą mu się dobra doczesne.

Jak może nie być wojen pomiędzy narodami i ludźmi?

Jak może nie być szaleństwa i gniewu?

Jak może nie być epidemii, susz i powodzi, plag i chorób, rewolucji…i wojen?

Czy to wszystko powinno być takie jak wyciekanie ropy z gnijącej rany i takie jak rozchodzenie się obrzydliwego smrodu z nagromadzonych nieczystości. Papizm wykorzystuje politykę albowiem tylko tak może zdobyć władzę. Luteranizm ucieka się do tej samej filozofii i nauki w celu osiągnięcia dominacji.

W ten sposób pożądliwość wypowiedziała wojnę rozumowi a rozum pożądliwości. To jest nowa Wieża Babel, w tym także cała Europa. Ale w naszych czasach wyrosło nowe pokolenie Europejczyków, które pożeniło pożądliwość i pychę i arogancję rozumu z ateizmem, odrzucając papieża i Lutra. Teraz już nikt nie ukrywa pożądliwości i wywyższenia rozumu. Pożądliwość i rozum pożenione a małżeństwo zawarte nie jest już katolickie ani protestanckie, jest ono jawnie i z całą oczywistością, szatańskie.

Współczesna Europa już nie jest papieska i nie jest luterańska. Ona jest poza ich wpływem. Ona jest całkowicie ziemska, doczesna. Ona nie pragnie dążenia do Niebios ani z indulgencją nieomylnego papieża ani po drabinie protestanckiego rozumu. Europa w ogóle odwraca się od wszystkiego co jest transcendentalne.

Ona nie odczuwa niebiańskiego ozonu. Ej, jej już nie śnią się we śnie Anioły i święci. Ona nie chce już słyszeć o Przenajświętszej Bogurodzicy. Rozpusta coraz głębiej zakorzenia ją w nienawiści do czystości i niewinności. Cała jej przestrzeń ogarnięta jest ciemnością. Wygaszone są wszystkie światła. Och, jaka straszliwa ciemność!

Brat przebija mieczem serce brata biorąc go za wroga! Ojciec wypiera się syna a syn ojca! Tam bardziej wilk wilkowi jest przyjacielem niż człowiek człowiekowi.

Ach, bracia, czy wy tego nie widzicie?

Czyż nie poczuliście zamroczenia i zbrodni antychrześcijańskiej Europy na swoich ramionach? Za kim jesteście? Za Europą czy za Chrystusem? Za śmiercią czy za życiem? Zadajcie sobie to pytanie. Uświadomcie to sobie. Zdecydujcie się! Śmierć albo życie! Taki wybór zaoferował kiedyś Mojżesz swojemu narodowi (Księga Wyjścia 3, 16-17; 14; 11-12). I my stawiamy was przed nim. Wiedzcie, że Europa to śmierć a Chrystus to życie! Wybierzcie życie ażebyście byli żywi na wieki! Amen.

Na podstawie: «Святитель Николай Сербский «Сквозь тюремное окно». М.: Издательство Московского подворья Свято-Троицкой Сергиевой Лавры, 2006г., с.107-111

Przekład: RX

Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-jestescie-europa-chrystusem-2014-10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s