Metropolita Hilarion u papieża

Posted: 02/11/2014 in ekumenizm

Papież przyjął na audiencji sergiańskiego metropolitę wołokołamskiego Hilariona Ałfiejewa. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego jest jednym z delegatów innych Kościołów chrześcijańskich na obecnym Synodzie Biskupów.

We wczorajszym wystąpieniu opublikowanym na stronie internetowej sowieckiego patriarchatu, Hilarion zwrócił uwagę, że kiedy osłabiana jest rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety, winno się ją umacniać, a nie propagować inne związki. Wyraził zaniepokojenie legalizacją „małżeństw” homoseksualnych i przyznawaniem im prawa do adopcji, jak też rodzeniem dzieci przez tzw. „matki zastępcze”.

Metropolita nie omieszkał też wykorzystać synodalnego wystąpienia do krytyki ukraińskich grekokatolików. Od ich hierarchów zażądał nie wypowiadania się publicznie na tematy polityczne i nazwał patriarchat moskiewski Kościołem matką wszystkich ukraińskich prawosławnych.

Za: http://ekumenizm.wiara.pl/

Oraz warto na ten temat poczytać co piszą na stronie „Moskwa III Rzym”: Metropolita Hilarion dopomaga w rozpowszechnianiu się zgniłego katolicyzmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s