Niemcy: Modlitwa patriarchy Bartłomieja

Posted: 16/11/2014 in ekumenizm

Ecu-Patriarcha Bartłomiej I nawiedził Niemcy, gdzie wziął udział w kolejnych już z niezliczonych w jego życiu ekumenicznych modlitwach.


.
Dziwne, że patriarcha nie odwiedził nie mniej ekumeniczne co on, niemieckie siostry które nauczyłyby go „życia duchowego”. Miłośnikom tego typu popreligii polecamy FILMIK z innymi niemniej uduchowionymi siostrami.
.

Komentarze
 1. Paweł Jerzy pisze:

  Ten drugi filmik nie razi mnie. To zakonnice kościoła watykańskiego więc niech robią, co chcą. Jaki pasterz, taka owczarnia- jak mówi przysłowie. Ale ten pierwszy film budzi litość. Najgorsze jest to, o czym już kiedyś pisałem w którymś komentarzu, że Patriarcha Bartłomiej na siłę robi z siebie papieża prawosławnego i tak jest, niestety, spostrzegany przez media i ludzi. I to jest złe. Dla mnie on już dawno prawosławnym nie jest. Ciekawe tylko, co nawydziwia z papieżem watykańskim 28 listopada.

 2. Paweł Jerzy pisze:

  A to link, w jaki sposób przygotowują nas do przejścia na kalendarz papieski. Niby Polska Cerkiew WRÓCIŁA do kalendarza Świętych Ojców ale jednak trzeba namieszać w głowie. Dodam jeszcze, że pokazuje się nam sobór watykański II jako przykład i wzór ale nie mówi się o tym, że nawet księża katoliccy twierdzą, że w swoich reformach katolicyzm zachodni poszedł trzy kroki za daleko. W niektórych parafiach wraca się do rytu rzymskiego, języka łacińskiego we Mszy i w sakramentach, nawet do chrztu przez zanurzenie. Wraca stary ryt sprawowania sakramentów. I nie mówię tu o lefebrystach, którzy od razu nie uznali soboru watykańskiego II uważając go za heretycki ale mówię o księżach kościoła rzymsko-katolickiego. O tym nasi duchowni nam nie mówią bojąc się o stołki.
  http://www.cerkiew.pl/index.php?id=3762&tx_ttnews%5Btt_news%5D=21461&tx_ttnews%5BbackPid%5D=1&cHash=18cd9e24d70e881463dc10dc4babb864

 3. Martin pisze:

  Straszne…
  Znów brak elementarnej wiedzy w temacie. Teologia i historia Cerkwi zamieniona zabobonami i wizjami graniczącymi z prelestią. Podobnież mamy ze starcami Paisjuszem, Porfiriuszem, Józefem i Efremem Katunaskim.
  Wydaje mi się, że ten tekst to inicjatywa samej Dominiki Kowacewicz (nowostylnej Serbki), aniżeli PAKP-u jako takiego.
  Na mym blogu będzie umieszczona odpowiedź do tego tekstu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s