Patriarcha Bartłomiej w ośrodku badań jądrowych CERN

Posted: 13/12/2014 in apokalipsa

patrbOśrodek badań jądrowych CERN założony 1954 roku w Genewie uważany jest za „naukowe serce Europy” i licząc 1200 pełnoetatowych pracowników, jest największą tego typu instytucją na świecie.

Trzeciego grudnia, na zaproszenie tego ośrodka, patriarcha ekumeniczny Bartłomiej wygłosił referat pt. Spotkanienauki i religii: w kierunku wspólnej wizji i słownictwa.

Po tym zwierzchnik Cerkwi konstantynopolitańskiej został oprowadzony po ośrodku badań przez jego dyrektora – prof. Rolfa Heuera – oraz prof. Emanuela Tsemelisa. Hierarcha zobaczył również mieszczący się 100 metrów pod ziemią słynny Wielki Zderzacz Hadronów.

Następnie patriarcha Bartłomiej wraz z towarzyszącymi mu metropolitą Pergamonu Janem, diakonem Teodorem Meimarisem i panem Hrisovalandim Cavidisem uczestniczył w specjalnym panelu dyskusyjnym z naukowcami i badaczami ośrodka CERN.

Władyka Bartłomiej stał się tym samym pierwszym chrześcijańskim przywódcą, który złożył wizytę w CERN. Natomiast pierwszym prawosławnym hierarchą, jaki zwiedził ten ośrodek, był bułgarski biskup Antoni, o czym informowaliśmy tutaj.

Na podstawie: patriarchate.org

Źródło: cerkiew.pl
.

Komentarze
  1. kwiateka pisze:

    Właściwie logo CERN oprócz 3 szóstek ma też 2 dziewiątki, które też pewnie coś znaczą.
    Ku przestrodze wszystkim, tu też są 3 szóstki:

  2. Gerd pisze:

    Na upartego,ikonki przed nazwami rozdziałów po lewej stronie strony, także jak szóstki wyglądają, tym bardziej, że są uderzająco podobne do kropki nad i w wyrazie „Disney”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s