Cipras do Arcybiskupa: Pomódlcie się za Grecję 

Posted: 26/01/2015 in polityka i my

Czy aby logo partii SYRIZA nie napomina flagę KC ZSRR? Cipras greckim Leninem?

Wojujący ateista i bluźnierca Chrześcijaństwa Aleksis Cipras lider ultra-lewej Koalicji Radykalnej Lewicy SYRIZA (gr. Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς, ΣΥΡΙΖΑ), która na dniach wygrała wybory w Grecji, spotkał się z nowostylnym arcybiskupem Aten Hieronimem.

Cipras jest znanym w Grecji ze swych niejednokrotnych wystąpień przeciwko Chrześcijaństwu, co znamienne – zabronił chrzcić swe dzieci, demonstracyjnie odmówił wzięcia ślubu ze swą konkubiną. Podczas niedawnego zaprzysiężenia odmówił złożenia przysięgi na Św. Ewangelię. Przy całej tej sprawie dochodzi jeszcze kwestia nowego paragrafu nr. 4301 dający „prawo wolności wyznania” oraz możliwe, że zapoczątkowujący całkowite oddzielenie Cerkwi od państwa.

W sierpniu ubiegłego roku udał się w pielgrzymkę na Atos – mini mniszą republikę. Podczas rozmów polityka z mnichami ci ostatni podziękowali mu za obietnice poparcia ich w kwestii obniżenia podatków za prowadzenie biznesu na terytorium Grecji (był to ich jedyny temat rozmów).

Na zdjęciach poniżej A.Cipras otrzymuje błogosławieństwo od zwierzchnika Greckiej Nowostylnej Cerkwi arcybiskupa Hieronima, przy tym prosi hierarchę o modlitwy za Grecję. Teraz na pewno się one przydadzą…

Epoka bezpryncypialności…

-PP

Zdjęcia oraz wideo patrz: http://www.romfea.gr/epikairotita/29744-tsipras-arxiepiskopos-proseuxeste-ellada

Komentarze
 1. Z ateistami – jak ateista, z trockistami – jak trockista, z gejami – jak pedederasta, z prawosławnymi – jak Judasz. Wszystkim był dla wszystkich. — Posłanie Ciprasa Urbi et orbi (miastu i światu)

 2. G.Narekaci pisze:

  Wait, wait, wait jak mówią Szkoci.
  Bracia Starostylni będzie problem!
  Ambiwalencja: z jednej strony bez wątpienia Cipras to sprytniejsza wersja ateisty bluźniercy Palikota, ale z drugiej gwałtowny zwrot prorosyjski (też antyunijni i defacto antyukraiński) już się szykuje w Grecji, to Rosja ich wykupi z jarzma niewoli Jewrosojuzu.
  I co wtedy: sprzeczne komunikaty – zły bo ateista nowostylny, dobry bo anty-ukro-jewro-gejo-faszystowski. Jak sobie z tą dwuznacznością poradzicie? Amba.

  • W pierwszym podpunkcie wymogów dotyczącym władzy jest to aby nie mieszała się do misji Cerkwi i Jej nauki. Drugim podpunktem jest to aby stojący na piedestale i sami uznający się za prawosławnych byli takimi (życiem, słowem i czynem) ze względu na przykład jakim dają sobą dla społeczeństwa. Cała reszta podpunktów (ukra-unijno itp.) jest nic niewarta bez zachowania dwóch pierwszych.

   Przykład św. Teodora Studyty który potępił i odstąpił od posłuszeństwa dla cesarza za to tylko, że ten wpadł w herezję прелюбодеяния (cudzołóstwa), pokazuje jak ważkim jest kwestia co reprezentuje sobą dany władca.

   • G.Narekaci pisze:

    Nie do końca rozumiem, albo i ja nie zostałem zrozumiany. Ja chciałem tylko żartobliwie, no i trochę złośliwie 🙂 zwrócić uwagę, że Syriza pójdzie w kierunku prorosyjskim, a z tego co paczę Prawosławny Partyzant ma w tym kierunku (z przykrością stwierdzam) dążność. I tu będzie problem.

    Natomiast co do reszty, uściski biskupów z zaprzańcami, czy wręczanie orderów (np. Pro Ecclesia…) tylko po to by być dobrze z władzą, która nijak ma sobie Prawo Boże i zwykłą ludzką przyzwoitość (Tomasz A.) jest niesmaczne, a dla zwykłych wiernych demoralizujące i dotyczy to zarówno PAKP, jak i KRK. Jak mniemam w Cerkwi Starostylnej w Polsce to nie występuje.

    BTW. Czy Cerkiew – przepraszam za określenie, ale nie wiem jak zwać – Starostylna w Polsce ma już jakieś parafie, ośrodki duszpasterskie, Ujkowice, po prostu pytam bo nie wiem?

   • Mój komentarz nie miał na celu dać jakiś odbój 🙂 a jedynie napomnieć co dla chrześcijanina jest najważniejsze w stosunku do władzy.
    Myli się Pan, jestem przeciwnikiem polityki Federacji Rosyjskiej i do putinologów czy też putinosławców nie należę.
    Najwyraźniej za bardzo wstrzemięźliwie ustosunkowywaliśmy się do sytuacji na wschodniej Ukrainie, skoro powstają takie teorie 🙂
    Co do sytuacji „starostylnej” w Polsce, polecam zwrócić się do kogoś od nich bezpośrednio.
    Pozdrawiam

 3. G.Narekaci pisze:

  A to przepraszam i dziękuję za odpowiedź. Na dzisiaj tyle.

  Noctem quietam, et finem perfectum
  concedat nobis Dominus omnipotens.
  Amen.

  Spać!

 4. J. pisze:

  Grecy skompromitowali się na CAŁEJ linii, a miałem do nich taki szacunek… Ta partia to czysta KOMUNA. Gdyby ktoś miał ochotę to załączam przetłumaczone z greckiego postulaty wyborcze tegoż ugrupowania.

  1. Audyt długu publicznego, renegocjacje wielkości należnych odsetek oraz zawieszenie ich płatności aż do odrodzenia się gospodarki kraju, oraz do czasu kiedy zatrudnienie powróci do rozsądnego poziomu.
  2. Żądanie od Unii Europejskiej zmiany paradygmatu funkcjonowania Europejskiego Banku Centralnego tak, żeby finansował projekty publiczne oraz publiczne inwestycje.
  3. Wprowadzenie 75% stawki podatkowej dla dochodów powyżej 500.000 EUR.
  4. Zmiana systemu wyborczego z większościowego na proporcjonalny.
  5. Zwiększenie opodatkowania korporacji co najmniej do przeciętnego poziomu dla UE.
  6. Ustanowienie podatku od transakcji finansowych oraz specjalnego podatku od dóbr luksusowych.
  7. Delegalizacja spekulacji na finansowych instrumentach pochodnych.
  8. Likwidacja przywilejów finansowych Kościoła Prawosławnego oraz armatorów żeglugowych.
  9. Walka o zniesienie tajemnicy bankowej oraz z nielegalnym transferem kapitału za granicę.
  10. Radykalne zmniejszenie nakładów na cele militarne.
  11. Wzrost płacy minimalnej do poziomu sprzed cięć socjalnych – 750 EUR/miesiąc.
  12. Wykorzystanie pustostanów należących do skarbu państwa, banków oraz kościoła dla celów publicznych.
  13. Uruchomienie bezpłatnych stołówek w szkołach publicznych.
  14. Całkowicie bezpłatna służba zdrowia w pełnym zakresie dla wszystkich, w tym bezrobotnych, bezdomnych oraz osób o bardzo niskich dochodach.
  15. Dopłata w wysokości co najmniej 30% do rat kredytów hipotecznych dla rodzin bez dochodów oraz o bardzo niskich dochodach mających problemy ze spłatą kredytu.
  16. Zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych oraz zasiłków na cele socjalne w tym dla samotnych rodziców, osób starszych i niepełnosprawnych oraz rodzin pozbawionych dochodów.
  17. Zmniejszenie opodatkowania podstawowych dóbr konsumpcyjnych.
  18. Nacjonalizacja banków.
  19. Renacjonalizacja sprywatyzowanych przedsiębiorstw podstawowej użyteczności publicznej oraz branż strategicznych dla rozwoju kraju: zakładów, elektrowni, wodociągów i kanalizacji, kolei, lotnisk, poczty.
  20. Preferencje dla inwestycji w energię odnawialną oraz programy ochrony środowiska.
  21. Zrównanie płac kobiet i mężczyzn.
  22. Redukcja elastycznych forma zatrudnienia na rzecz umów na czas nieokreślony.
  23. Objęcie ochroną państwa pracowników oraz poziomu wynagrodzeń dla pracowników czasowo zatrudnionych.
  24. Odnowienie zbiorowych układów pracy.
  25. Zwiększenie kontroli i inspekcji warunków pracy oraz ustanowienie specjalnych warunków dla firm świadczących usługi na rzecz sektora publicznego.
  26. Reforma konstytucji na rzecz rozdziału kościoła od państwa oraz na rzecz konstytucyjnych gwarancji bezpłatnej edukacji i opieki zdrowotnej oraz ochrony środowiska naturalnego.
  27. Referenda w sprawie traktatów europejskich oraz innych istotnych umów w ramach EU.
  28. Zniesienie immunitetu poselskiego. Zniesienie specjalnej ochrony prawnej oraz ustanowienie odpowiedzialności karnej wobec członków rządu.
  29. Demilitaryzacja straży przybrzeżnej oraz specjalnych oddziałów policji do pacyfikowania demonstracji. Zakaz używania przez policją masek oraz karabinów maszynowych podczas demonstracji. Zmiana sposobu szkolenia policjantów w kierunku obrony praw społecznych, imigrantów oraz społecznej polityki walki z narkotykami.
  30. Zagwarantowanie przestrzegania praw człowieka w ośrodkach dla emigrantów.
  31. Ułatwienia dla łączenia rodzin emigrantów.
  32. Depenalizacja konsumpcji narkotyków na rzecz walki z ich handlem. Wzrost nakładów na centra rehabilitacji dla uzależnionych od narkotyków.
  33. Uregulowanie ustawowe prawa do odmowy służby wojskowej ze względu na przekonania.
  34. Wzrost nakładów na społeczną służbę zdrowia z obecnych 3% do średniej 6% w EU.
  35. Likwidacja opłat za usługi w ramach społecznego systemu zdrowia.
  36. Nacjonalizacja prywatnych szpitali. Zakaz partycypacji prywatnych podmiotów w publicznym systemie zdrowia.
  37. Wycofanie greckich wojsk z Afganistanu i Bałkanów w ramach programu „Żadnych greckich wojski poza granicami kraju”.
  38. Zakończenie współpracy militarnej z Izraelem. Wsparcie dla powstania państwa Palestyny w granicach z 1967r.
  39. Wynegocjowanie trwałego układu o dobrym sąsiedztwie z Turcją.
  40. Likwidacja obcych baz na terytorium Grecji oraz wycofanie kraju ze struktur NATO.

 5. Chtetz pisze:

  Mamy tutaj do czynienia, w swym rodzaju, z powtórką z historii. W Rosji, w latach 1917-1918 żydo-bolszewia, jak zagarniała w uzurpatorski sposób władzę, to też obiecywała obduraczonemu narodowi wszelakie „frykasy i ananasy”,a potem…wiadomo. Chyba wcześniej władyka Hieronim musiał wiele czytać o metropolicie-zdrajcy Sergiuszu (Stragorodskim) i chyba stara się teraz powtórzyć to na swoim podwórku. No, tak „wszelka władza od Boga”. Oni starają się podkreślić, że WSZELKA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s