Bagienne wyznawstwo wiary o.Gabriela

Posted: 19/07/2015 in prawosławni w Polsce

image

Dnia 5 lipca br. w Masiewie (k. Narewki) odbyła się kolejna propaganda ekumenizmu, tym razem udział w niej wziął znany podlaski „starzec”, „pustelnik”-dewota z bagien koło Odrynek. Tak, tak, ten sam co niejednokrotnie nazywał siebie przeciwnikiem ekumenizmu, a rzymskich-katolików heretykami, którzy odłączyli się od Cerkwi Chrystusowej. Ojciec Gabriel, przez wielu swoich fanów nazywany „prześladowanym wyznawcą”, ostatnim mohikaninem (ang. Mohicans, od alg. muh-he-con-n-ok, dosłownie Lud znad wody) „nieskalanego” kapłaństwa PAKP-u, okazał swą teologiczną dwulicowość i wyższość kumoterstwa z odstępcami nad jedność z Ojcami Cerkwi i ich niezmienną nauką. Mówiąc prościej, jego antyekumenizm kończy się jedynie na słowach z premedytacją kierowanych do prostaków.


Film z tym wydarzeniem można obejrzeć  pod tym linkiem
Uchowaj nas Boże od takich „wyznawców” Prawosławia.
PP

image

image

image

image

image

image

image

image

Komentarze
 1. krystek pisze:

  Zaraz, chwilka, bo czegoś nie rozumiem. Przecież niedawno nie gdzie indziej, jak właśnie na tym blogu, Gabriel był opisywany jako wyznawca prześladowany przez mafię PAKP i to właśnie tutaj przemawiano z pozycji jego fanów. Ten histeryczny odwrót o 180 stopni nastąpił w momencie, gdy na ekranie przemknął jakiś katolicki ksiądz z Narewki? Dobrze to rozumiem, to był jedyny powód? Mam nadzieję, że jednak nie, bo to byłoby chyba coś w rodzaju psychozy.

  • Los ojca Gabriela jest złożony. Jako mnicha go żal, że wychował się w бесчестии PAKP-u i впитал w siebie pseudoduchowość (fascynacja guryzmem -starcostwem połączona z dewotyzmem). Rzecz jasna po części mogło to być wynikiem jego szczerej chęci życia duchowo. Niestety wykrzywiona pychą i chęcią władzy duchowość stała się niebezpieczna już nie tylko dla o. G. lecz i dla jego owiec. Brak przykładu prawdziwego życia duchowego i prawdziwej wiary wytwarza monstra.
   Nie będę tutaj wymieniał skandali jakich dopuścił się mnich Gabriel, bo to nie o to chodzi.
   Chcę powiedzieć, że o ile jego upadki moralne można „zrozumieć”, o tyle upadki w wyznaniu wiary już nie.
   Wcześniej na tym portalu również zarzucano nam czepianie się, czy też przepuszczanie ostrych komentarzy odnośnie o.Gabriela. Wypowiadali się tutaj jego zwolennicy jak i ludzie znesmaczeni jego duchowością.
   Nie wiem, czy ta odpowiedź jest Tobie wystarczająca.
   Dotychczas szanowaliśmy o.Gabriela za ten jeden skarb wiary. Dziś jego i on podeptał…
   Stąd trudno jest mi /nam wymienić kapłanów PAKP-u nie biorących udziału w ekumnizmie.

   • ratusz pisze:

    Dziwne jakoś nie zauważyłem u Ojca Gabriela chęci władzy ani też pychy. To bardzo wrażliwy duchowo człowiek, ma swoje wady w końcu to tylko człowiek, no i on sam siebie nigdy nie nazwał starcem. To ludzie nadali mu ten tytuł z powodu trafnych porad, odnośnie życia, wielu osobom OJCIEC pomógł znaleźć prace, wielu powróciło do zdrowia dzzięki ziołom, które przepisywał. Ponatto nawrócił na prawosławie kilkanaście osób jesli nie kilkadziesiąt. Z klerem i wiernymi rzymskokat. odkad pamiętam zawsze się spotykał poczas n.p. ziołolecznictwa był otwarty na każdego człowieka by wysłuchać jego trosk. Ale bronił zawsze ortodoksji,
    Wiec co według ciebie OJCIEC GABRIEL powinien zrobić??? widzisz dźbło w oku OJCA a swojej belki w oku to nawet nie widzisz. O tobie też mówią ludzie którzy cie znają że masz w sobie dużo pychy, a czytajac twoje komenarze to mysle że maja racje.
    POKAJAJ SIĘ W SWOICH GRZECHACH NIE BĄDŹ CZŁOWIEKIEM MUCHĄ ZOSTAŃ PSZCZOŁĄ CHYBA WIESZ O CO CHODZI….AMEN….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Chęć władzy nad duszami i ich losem wywodzi się z pychy i to też jest grzechem. Ucieczka od sakry biskupiej nie oznacza jeszcze ucieczkę od władzy. Czasem nie trzeba siebie nazywać starcem, wystarczy tak się zachowywać, dawać „prorocze” rady. Ja znam o.Gabriela i od tej nie chwalebnej strony. I na tym po przestaje. Licytować się nie będziemy.
    Obronę ortodoksji widać w Masiewie. Dla mnie to już bez komentarza.
    Ci ludzie mają rację, z pychą też walczę.
    Pozdrawiam

 2. ratusz pisze:

  oki no każdy ma swoje zdanie.

 3. Gosia pisze:

  Co tu dużo mówić, mnich-hochsztapler. A z tym „pustelnik-dewota” to trafiliście w dziesiątkę! Nareszcie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s