W Gruzji mirotoczy („płacze”) ikona św. Gabriela Ugrebadze.

Posted: 13/12/2014 in inne

a

W Gruzji, w pewnej rodzinie od końca lipca obficie mirotoczy ikona świętego prepodobnego Gawriiła (pol. – Gabriela) Ugrebadze. Jest to młoda rodzina, z dwójką małych dzieci. Mówi się o nich jako o bardzo dobrych ludziach. Są wierzący, ale na razie jeszcze nie włączeni do Cerkwi, – opowiada się w telewizji Patriarchatu Gruzińskiego.

Mówi Maka, właścicielka ikony: „Tę ikonę kupiliśmy na Paschę. Wydzieliliśmy jej należne miejsce w świętym kącie (narożniku). Jakieś trzy miesiące temu zaczęła mirotoczyć. Wycierałam ikony i zauważyłam, że szmatka, którą wycierałam tę ikonę zaczęła się ślizgać. Potem zwróciliśmy na to uwagę i dziwiliśmy się, dlaczego i co się dzieje z ikoną. Rozpoczęło się bardzo obfite mirotoczenie. Miro ścieka po całej powierzchni ikony. Tydzień temu pękło szkło. Rankiem o świcie, o 4 rano, słychać było trzask. Możecie zobaczyć, jak ścieka miro z ikony” …

Niedawno członkowie rodziny pokazali ikonę Patriarsze Eliaszowi II. Bardzo się ucieszył. Pobłogosławił ich i polecił pozostawić świętość w rodzinie.

„Rozmawialiśmy z Patriarchą – mówi Maka – Pobłogosławił nas. Powiedział, że to wielki cud, który nie dzieje się w każdej rodzinie. Byliśmy bardzo zainteresowani, dlaczego pękło szkło. Patriarcha powiedział, że najwidoczniej czekało nas bardzo wielkie doświadczenie i ikona wzięła to doświadczenie na siebie i nie pozwoliła, aby was dotknęło.”

Miro zbiera się do pojemnika, gdyż ściekanie jest bardzo obfite. Przychodzący duchowni zabierają go, aby tym świętym olejem namaszczać parafian, – informuje telewizja Patriarchatu Gruzińskiego.

Modlitwa Starca Gawriiła:

Panie, proszę Cię, wysłuchaj nas z Nieba, spójrz na nas, daj Łaskę Swoją i pozwól nam odejść w pokoju, abyśmy chodzili Twoją Drogą, wypełniali Twoje Przykazania i wyrzekali się zła. Naucz nas, Panie, modlić się przed Tobą i wypełniać Twoje Święte Prawo, aby nasze serca stały się wierne Tobie i abyśmy wszyscy żyli według Twego Świętego Prawa.

Prawosławie. RU

Niestety, 3 minutowy film jest w języku gruzińskim. Na filmie dobrze widać niewielką ikonę z pękniętą szybką i ściekanie (toczenie się) miro do plastikowego pojemnika (od. tłum.)

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

12.12.2014 r.

Źródło: «Православная жизнь»:

В Грузии мироточит икона св. Гавриила (Ургебадзе), этим миро помазывают прихожан (+видео)

http://www.pravlife.org/content/v-gruzii-mirotochit-ikona-sv-gavriila-urgebadze-etim-miro-pomazyvayut-prihozhan-video

Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/w-gruzji-mirotoczy-placze-ikona-sw-gawriila-urgebadze-tym-miro-namaszczani-sa-parafianie-wideo-2014-12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s